CD BLACKOUT Blackout - Breakout

CD BLACKOUT Blackout - Breakout nr katalogowy: PNCD 1474
 • Wydawca: Polskie Nagrania PNCD 1474
  Rok nagrania/wydania: 1967/2013


  BLACKOUT


  1. Pozwólcie nam żyć
  2. Czy znasz ten zwyczaj
  3. Nie przechodź obok mnie
  4. Powiedz swoje imię
  5. Te bomby lecą na nasz dom
  6. Gdzie chcesz iść
  7. Wyspa
  8. O dziewczynie, psie i jabłku
  9. Jej nie ma tu
  10. Uwierz mamo
  11. Popatrz to przecież ja
  12. Anna

  Muzyka: Tadeusz Nalepa
  Słowa: Bogdan Loebl

  Tadeusz Nalepa - gitara
  Robert Świerszcz - gitara basowa
  Krzysztof Dłutowski - organy
  Józef Hajdasz - perkusja
  Śpiewają: Mira Kubasińska, Stanisław Guzek, Tadeusz Nalepa

  Zespół Blackout został założony przez gitarzystę i wokalistę Tadeusza Nalepę, wokalistę Stanisława Guzka oraz piosenkarkę Mirę Kubasińską w Rzeszowie w sierpniu 1965 roku. Pierwszy koncert zespołu odbył się w klubie "Łącznościowiec" w Rzeszowie 3 września 1965 roku. To był wspaniały występ. Tadeusz Nalepa tak wspominał show: „Po tej imprezie rozeszła się taka fama, że już na drugą nie można się było przebić ani samochodem, ani pieszo. Ludzie wchodzili oknami. Poleciały szyby. To była rewolucja - powiedział artysta w wywiadzie dla "Magazynu Muzycznego" w 1989 roku - Debiut był wspaniały i dał nam dużo. Przede wszystkim wiarę w siebie.”
  Ale prawdziwy rozwój grupy rozpoczął się w momencie, gdy Nalepa poznał poetę Bogdana Loebla. Nalepa wspominał później, w książce Wiesława Królikowskiego "Breakout Absolutnie", że przekonanie Loebla do siebie wcale nie było takie łatwe. Bogdan Loebl był w tamtym czasie cenionym twórcą. Poeta zgodził się na współpracę po wysłuchaniu paru kompozycji Nalepy.
  „Były świetne i bardzo chciałem napisać do nich teksty” - powiedział Loebl w wywiadzie dla magazynu "Jazz" w 1968 roku. W ten sposób narodził się jeden z najciekawszych tandemów autorskich polskiej sceny muzycznej.
  Bardzo szybko piosenki zespołu Blackout trafiły do polskich mediów. Dziennikarze zachwycali się młodymi artystami, mówiąc że wykonują "szlachetniejszą odmianę big beatu".
  Po licznych roszadach personalnych ukształtował się w końcu skład zespołu. Trzon grupy stanowili oczywiście wokaliści, którzy utworzyli grupę. Oprócz tego w kapeli grali też: basista Robert Świerszcz, perkusista Józef Hajdasz oraz pianista Krzysztof Dłutowski.
  W tym składzie formacja nagrała w roku 1967 jedyną długogrającą płytę, którą z radością przypominamy, zatytułowaną po prostu "Blackout".

   

  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana, digipack.
 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu jedna
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

32,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty