CD BREAKOUT Żagiel ziemi ( digipack )

CD BREAKOUT Żagiel ziemi ( digipack )
 • Zapraszam na inne moje aukcje.
  Warto, ponieważ koszt przesyłki jest stały, niezależnie od ilości wygranych płyt.


  Wydawca: Polskie Nagrania PNCD 992

  Rok nagrania/wydania: 1979/2005


  BREAKOUT

  Żagiel ziemi


  1. Jestem zwyczajnym mięśniem
  2. Dlaczego walczę
  3. Ile olimpiad
  4. Rekord jest próbą
  5. Żagiel ziemi
  6. To nas łączy
  7. W tłumie stadionu
  8. Historia dysku
  9. Maraton
  Biegł przed siebie
  Maraton - najdłuższa walka
  Czy ludzie muszą się zabijać
  10. Nad stadionem w Olimpii
  Spójrz na stadionie


  * Tadeusz Nalepa (gitara, harmonijka ustna, śpiew)
  * Mira Kubasińska (śpiew)
  * Krystian Wilczek ( gitara basowa)
  * Zbigniew Wypych ( gitara basowa)
  * Marek Surzyn (perkusja)
  * Roman Wojciechowski ( śpiew gościnnie)


  W skład  zespołu weszło większość muzyków grupy Blackout. Pierwszymi członkami grupy byli: Tadeusz Nalepa (gitara, harmonijka ustna, śpiew), Mira Kubasińska (śpiew), Janusz Zieliński (gitara basowa), Krzysztof Dłutowski (organy) oraz Józef Hajdasz (perkusja).
  Debiut grupy przypadł na luty 1968 roku podczas pierwszej edycji Musicoramy. Już w kwietniu tegoż roku został przyjęty nowy basista Michał Muzolf. W czerwcu zespół odbył trasę koncertową po krajach Beneluksu. Po powrocie do kraju stał się jednym z najważniejszych polskich zespołów rockowych. W listopadzie zagrali kilka koncertów w Polsce. W styczniu i lutym roku 1969 ich piosenka Gdybyś kochał, hej! dotarła do pierwszego miejsca na liście przebojów radiowej Trójki.
  W 1969 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu Na drugim brzegu tęczy, którą nagrali już bez Krzysztofa Dłutowskiego, ale za to z Włodzimierzem Nahornym, który zagrał na saksofonie i flecie. W sierpniu został przyjęty na miejsce gitarzysty basowego Piotr Nowak, jednak już na początku 1970 roku zastąpił go Józef Skrzek. W tym okresie zespół również rozstał się z Franciszkiem Walickim, współtwórcą sukcesów grupy.
  W roku 1970 grupa coraz częściej była krytykowana przez media za muzykę pro-zachodnią i długie włosy. W końcu doprowadziło to do całkowitego zakazu emitowania utworów w radiu i telewizji. Jednak w marcu udało się nagrać płytę 70a. Rok później zespół wydał jedną z najlepszych płyt - Blues w składzie Tadeusz Nalepa (śpiew, gitara), Dariusz Kozakiewicz (gitara), Tadeusz Trzciński (harmonijka ustna), Jerzy Goleniewski (gitara basowa), Józef Hajdasz (perkusja). W 1972 roku zespół nagrał kolejną płytę Karate. Po nagraniu płyty do zespołu dołączył na krótko wokalista Jan Izbiński. W 1973 roku odchodzi z zespołu Włodzimierz Nahorny, a muzycy nagrywają płytę solową Miry Kubasińskiej Ogień.
  W latach 1973 - 1975 zespół jeździł na koncerty do ZSRR, NRD i Holandii.
  Już w roku 1974 roku zespół nagrał kolejną, piątą już płytę Kamienie w składzie: Tadeusz Nalepa (gitara, harmonijka ustna, śpiew), Winicjusz Chróst (gitara), Zdzisław Zawadzki (gitara basowa), Wojciech Morawski (perkusja). 21 listopada 1974 roku zespół otrzymał "Złotą Płytę" za album Karate. Przez cały rok 1975 dochodziło do wielu zmian personalnych w zespole, ale już na początku kolejnego roku zawiązał się skład: Mira Kubasińska (śpiew), Tadeusz Nalepa (gitara), Zbigniew Wypych (gitara basowa), Bogdan Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Andrzej Tylec (perkusja), który nagrał wspólnie płytę NOL. Na kolejną płytę zespół czekał do roku 1979, kiedy to z Romanem "Pazurem" Wojciechowskim nagrali płytę Żagiel, która była jedną z tryptyku olimpijskiego przygotowanego na letnie Igrzyska Olimpijskie 1980 roku w Moskwie, a równolegle w okrojonym składzie nagrali płytę ZOL.

  Zespół oficjalnie istniał do roku 1982, kiedy to lider zespołu Tadeusz Nalepa rozpoczął karierę solową. Do dnia dzisiejszego zespół był reaktywowany jeszcze wiele razy z okazji wielu imprez i koncertów.

  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana.


 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu jedna
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

30,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty