CD + DVD DŻEM Muza + dokument z sesji

CD + DVD DŻEM Muza + dokument z sesji nr katalogowy: 9 47776 2

 • Wydawca: Pomaton EMI 9 47776 2

  Rok wydania: 2010


               DŻEM Muza CD + DVD

  CD
  1. Koniecznie        
  2. Partyzant        
  3. Ani dużo, ani mało        
  4. Bujam się        
  5. Wolności dni        
  6. To wszystko co mam        
  7. Do przodu        
  8. Za to, że żyję        
  9. Leci muza        
  10. Nie patrz tak na mnie        
  11. Strach        
  12. Szara mgła

  DVD
  Dokument z sesji nagraniowej płyty
  Galeria zdjęć            

     
  Na płycie CD znajduje się 12 rozbudowanych kompozycji - najdłuższa z nich trwa prawie 10 minut. Grupa prezentuje zarówno piękne nastrojowe ballady, jak również ostre rockowe riffy. Nie obce są również klimaty reggae. Prezentujemy dwupłytową wersję (CD + DVD), wzbogaconą o specjalnie zarejestrowany podczas nagrań film oraz wywiady z muzykami.

  Śmierć Ryszarda Riedla, zmiany wokalistów, tragiczny wypadek współzałożyciela grupy Pawła Bergera, i wiele innych kryzysowych momentów, o których możemy przeczytać w licznych publikacjach na temat Dżemu nie zdołały domknąć historii najpopularniejszej śląskiej grupy muzycznej. Co więcej Dżem od wielu lat pozostaje jedną z najczęściej koncertujących grup polskiego rocka, zapełniającą największa hale koncertowe w kraju.

  16 listopada, po sześcioletniej przerwie na rynku ukazał się nowy studyjny krążek zespołu zatytułowany "Muza". O płycie w trójkowej audycji "Tu Baron" opowiadali muzycy grupy Jerzy Styczyński i Beno Otręba przedstawieni przez Piotra Barona, odpowiednio, jako pierwsza gitara i pierwszy bas Rzeczypospolitej.

  - Każdą płytę którą wydawaliśmy, w momencie pracy nad nią i premiery uważaliśmy za naszą najważniejszą. Myślę, że na obecną chwilę ta płyta też jest dla nas najważniejsza i najlepsza - mówił na antenie Trójki, wyraźnie podekscytowany Beno Otręba. Płytę nagrywaliśmy w studio Polskiego Radia w Katowicach, które jest dla nas historycznym studiem, gdyż tam po raz pierwszy nagraliśmy "Whisky".

  Przyczyny długiej fonograficznej przerwy w działalności zespołu tłumaczył w audycji Jerzy Styczyński:

  - Żadna z naszych płyt nie powstawała tak długo, licząc od początku nagrania do momentu zakończenia, jak ta. Byliśmy strasznie zajęci koncertowaniem, na szczęście w tym roku odpadł nam wyjazd do Stanów Zjednoczonych i ten czas poświeciliśmy na nagranie podstawy "Muzy" w Katowicach.

  Album zdaniem muzyków brzmieniem nawiązuje do dobrego starego Dżemu. Znalazło się na nim 12 premierowych utworów. Najdłuższy z nich trwa prawie 10 minut. Na płycie są zarówno nastrojowe ballady, ostre blues-rockowe riffy oraz utwory w klimatach reggae.

   

  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana.
 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu dwie
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

39,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty