3CD PERGOLESI Adriano In Siria Romina Basso Franco Fagioli Jan Tomasz Adamus Capella Cracoviensis

3CD PERGOLESI Adriano In Siria Romina Basso Franco Fagioli Jan Tomasz Adamus Capella Cracoviensis nr katalogowy: 4830004
 • Wydawca: Decca / Universal 483 0004
  Rok  wydania: 2016

                  

                          Pergolesi 
              Adriano In Siria

   

  Wykonawcy:
  Franco Fagioli - Farnaspe
  Romina Basso - Emirena
  Yuriy Mynenko - Adriano
  Juan Sancho - Osroa
  Dilyara Idrisova - Sabina
  Cigdem Soyarslan - Aquilio

   

  Capella Cracoviensis - zespół
  Jan Tomasz Adamus - dyrygent


  Opis wydawcy:

  Miłość, walka o władzę, zemsta. Perypetie i namiętności. Wszystko, co może nam oferować barokowa opera seria znajdujemy w tym błyskotliwym, pełnym życia opracowaniu wzruszającej i efektownej historii.

  Pergolesi – geniusz muzyczny zgasły w kwiecie wieku. Chociaż żył tylko 26 lat zdążył skomponować 4 opery seria; Adriano in Siria jest trzecią z nich.

  Choć zajmował się komponowaniem zaledwie około 10 lat, zanim zachorował na gruźlicę w wieku 26 lat, Giovanni Battista Pergolesi był tak znany dzięki swojej muzyce, iż „w momencie kiedy rozeszła się wiadomość o jego śmierci, całe Włochy manifestowały gorącą chęć posłuchania i posiadania jego dzieł…” -Charles Burney.

  Zaopatrzona w libretto przez Metastasia, opera Adriano in Siria jest skomplikowaną, ale w pełni zrozumiałą opowieścią o miłości, ukazaną na tle delikatnej sytuacji politycznej.

  W dobrze przyjętej premierze opery w 1734 r. wystąpił słynny kastrat obdarzony mezzo-sopranem, Caffarelli. W tej roli (Farnaspe), na nowej płycie wytwórni Decca wystąpił współczesny Caffarelli – Franco Fagioli.

  Reszta obsady jest też znakomita, występują Romina Basso, Yuriy Mynenko, Dilyara Idrisova, Juan Sancho oraz Cigdem Soyarslan; śpiewakom towarzyszy żywiołowa polska orkiestra Capella Cracoviensis pod batutą Jana Tomasza Adamusa.  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana

 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu trzy i więcej
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

100,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty