2CD AGNIESZKA PRZYWARA Anielskie sprawki

2CD AGNIESZKA PRZYWARA Anielskie sprawki nr katalogowy: PRCD 1502-03
 • Wydawca: Polskie Radio SA PRCD 1502-03

  Rok wydania: 2011

                       

                    AGNIESZKA PRZYWARA

   Anielskie sprawki 

   

     CD 1:

  1. Aniołów czas     
  2. Prolog     
  3. Nataniel     
  4. Tymoteusz     
  5. Uriasz     
  6. Jeremiasz     
  7. Eligiusz     
  8. Joel     
  9. Jonatan     
  10. Suplicjusz     

  CD 2:     
  1. Daniel     
  2. Juliusz     
  3. Celestyn     
  4. Porfiriusz     
  5. Doroteusz     
  6. Remigiusz     
  7. Leokadiusz     
  8. Epilog     
  9. Aniołów czas

   

   

  "Anielskie sprawki" jest bajką napisaną w ramach konkursu "Bajki dla Tomka" organizowanego przez Centrum Zdrowia Dziecka w 2010 roku. Walkę o życie tytułowego Tomka obserwowała od sierpnia 2010 cała Polska. Kiedy nieprzytomny chłopiec leżał na oddziale intensywnej terapii, lekarze zaproponowali nagranie bajek, które towarzyszyłyby dzieciom w najtrudniejszych momentach. Spontanicznie ogłoszony konkurs zyskał szeroki odgłos społeczny, który następnie przyczynił się do upowszechnienia poparcia dla idei transplantologii. Podczas konkursu wpłynęło do Centrum Zdrowia Dziecka ponad 1000 bajek. W nagłaśnianiu akcji wziął udział również Program 2 Telewizji Polskiej, poświęcając zaangażowanie dziennikarzy i czas antenowy dla propagowania wiedzy o przeszczepach. W wyniku tych działań po raz pierwszy od kilku lat wzrosła liczba przeszczepień w Polsce.

  "Anielskie sprawki" to bajka, którą pedagodzy z Zespołu Szkół Szpitalnych przy Centrum Zdrowia Dziecka, wybrali z otrzymanych propozycji do nagrania w wersji audio ze względu na przekaz pozytywnych wartości i wsparcie terapeutyczne. Autorem bajki jest Agnieszka Przywara.
  Współautorami pomysłu wydania bajki "Anielskie sprawki" są:
  Paweł Trziński - Rzecznik Centrum Zdrowia Dziecka
  Maciej Jachowski - aktor,
  lekarze Centrum Zdrowia Dziecka.


  "Anielskie sprawki" - w ogromnym skrócie - opowiadają historię dziewczynki o imieniu Muszelka, która z powodu swojej choroby nie może uczestniczyć w codziennym życiu rówieśników. Dlatego też w jej wyobraźni najbliższymi przyjaciółmi stały się Anioły. Bajka opisuje różne historie z napotkanymi przez Muszelkę Aniołami, a każda niesie ze sobą myśl przewodnią - istotną dla rozwoju dziecka. W rolę Narratora wcielił się Maciej Jachowski. Głosu Aniołom użyczyli lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka - bo jak motywuje Maciej: "to właśnie lekarze są Aniołami dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka". Projekt powstał przy ogromnym wsparciu i zaangażowaniu Polskiego Radia.  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana, digipack.

 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu dwie
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

19,99  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty