DVD + 2CD CAAMORA She CLIVE NOLAN AGNIESZKA ŚWITA

DVD + 2CD CAAMORA She CLIVE NOLAN AGNIESZKA ŚWITA nr katalogowy: MMP DVD 0133
 • Wydawca:Metal Mind MMP DVD 0133

  Rok wydania: 2008

  Total time DVD: 160:00                    

                             CAAMORA

   
                                  She
             

                  
                       

  DVD:

  ACT I
  1. Overture
  Scene 1
  2. The Storm
  3. The Veil
  4. Covenant of Faith
  5. Rescue
  Scene 2
  6. The Lost City
  7. The Bonding
  8. Ambush
  Scene 3
  9. Judgment
  10. History
  Scene 4
  11. Confrontation
  12. Vigil
  Scene 5
  13. Shadows

  ACT II
  Scene 1
  14. Fire Dance
  Scene 2
  15. Cursed
  16. Closer
  17. Disbelief
  18. Murder
  19. The Eleventh Hour
  Scene 3
  20. Resting Place
  21. The Hermit
  22. The Sands of Time
  Scene 4
  23. Embrace the Fire
  24. The Night Before
  Scene 5
  25. The Fire of Life

  CD 1:
  ACT I
  1. Overture
  Scne 1
  2. The Storm
  3. The Veil
  4. Covenant of Faith
  5. Rescue
  Scene 2
  6. The Lost City
  7. The Bonding
  8. Ambush
  Scene 3
  9. Judgment
  10. History
  Scene 4
  11. Confrontation
  12. Vigil
  Scene 5
  13. Shadows

  CD 2:
  ACT II
  Scene 1
  1. Fire Dance
  Scene 2
  2. Cursed
  3. Closer
  4. Disbelief
  5. Murder
  6. The Eleventh Hour
  Scene 3
  7. Resting Place
  8. The Hermit
  9. The Sands of Time
  Scene 4
  10. Embrace the Fire
  11. The Night Before
  Scene 5
  12. The Fire of Life
   


   

  Caamora – projekt muzyczny z kręgu rocka progresywnego, którego twórcami są brytyjski muzyk Clive Nolan (Arena, Pendragon) oraz polska wokalistka, Agnieszka Świta. W efekcie ich współpracy Clive Nolan skomponował operę rockową She

  Caamora, a właściwie album "She" to na rynku muzycznym bez wątpienia wydarzenie bezprecedensowe. Zrealizowana z rozmachem rock opera Clive'a Nolana sprawia ogromne wrażenie i chyba można zaryzykować stwierdzenie, iż pod kilkoma względami jest to dzieło życia tego muzyka. Jak już zapewne niektórzy z Was wiedzą (z wcześniejszej recenzji DVD) "She" to nie tylko dźwięki, to również obraz, sztuka, która była wystawiana na deskach katowickiego Teatru Śląskiego. Może i sama historia, na kanwie której powstało libretto i w oparciu o którą Clive Nolan zbudował swoją wizję wydarzeń nie należy do najwybitniejszych dzieł światowej literatury, nie mniej muzyka, którą opowiadana historia została ozdobiona, jest najwyższych lotów.

  Na płycie nie brakuje fragmentów lirycznych, gdy trzeba jest zdecydowanie ostrzej, chwilami wręcz metalowo. Nie brakuje tak charakterystycznych dla Clive'a Nolana pełnych patosu i wzniosłości motywów. Lepiej niż dobrze wypadają wokaliści, którzy wcielili się w postacie opowiadania. Alan Reed, ze swoim charakterystycznym głosem, Christina Booth czy Clive Nolan, który bardzo poprawił się jako wokalista (pamiętam, że na płytach Shadowland jego głos wyprowadzał mnie z równowagi) to prawdziwe perły "She". Trochę więcej wymaga przyzwyczajenie się do głosu naszej rodaczki Agnieszki. Dysponuje ona niezwykle silnym głosem (przypominający nieco Kate Bush), ale chwilami sposób jej śpiewania nie do końca mnie przekonuje (zwłaszcza w partiach operowych).

  Clive'ovi Nolanowi udało się skomponować płytę która, gdy tylko słucha się jej z przepięknie wydaną książeczką w dłoniach i tekstami przed oczami, wciąga i nie pozwala się od siebie uwolnić. Clive postanowił nie eksperymentować, nie ma tu żadnych elektronicznych bajerów, przeszkadzajek itd Dzięki temu nagrał płytę dokładnie taką jakiej oczekiwała od niego większość jego fanów. Jest melodyjnie i patetycznie, bardzo interesująco wypadają wszystkie pojawiające się orkiestracje oraz chóry, od razu słychać kto maczał palce w komponowaniu tej muzyki.

  Na koniec kilka słów o samym wydaniu płyty. Album ukazał się w kilku wersjach. W moje ręce trafił dwupłytowy digipack. Eleganckie lakierowane etui, przepięknie wydana książeczka, z ogromem grafik oraz zdjęć czy jakość wykonania nie budzą zastrzeżeń! To jedna z ładniej wydanych płyt jakie dane mi było ostatnimi czasy zobaczyć, a i tak wydawnictwo, które posiadam to jedna ze skromniejszych wersji wydawniczych.

  Osób, które cenią Nolana za jego wkład w progresywną muzykę i przyjemność sprawia im słuchanie wszystkich jego wcieleń (Arena, Pendragon itd.) specjalnie namawiać do Caamory nie muszę. Na pewno się nie zawiedziecie, a w kilku fragmentach ta muzyka rzuci Was na kolana. Wszyscy, którzy nie mięli do tej pory styczności z muzyką Clive'a (są tu tacy?:-) mają niepowtarzalną okazję rozpocząć swoja przygodę z twórczością mr. Nolana - warto...

  Piotr Michalski

   


  Płyta DVD + CD oryginalna, nowa, zafoliowana, digipack.
 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu trzy i więcej
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

50,00  PLN
37,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty