CD ANDRZEJ BACHLEDA Balanga

CD ANDRZEJ BACHLEDA Balanga nr katalogowy: 9129562
 • Wydawca: EMI Pomaton 9129562
  Rok wydania: 2013


            ANDRZEJ BACHLEDA
                    Balanga


  1. Dom
  2. Balanga
  3. Underground
  4. Itineraire bis
  5. Le Marc
  6. Les Rues
  7. Zbojecki Bop
  8. Un Vieux Chien
  9. Każdy koniec początkiem jest
  10. On Traine
  11. Cesta


  "Balanga", to męska płyta... nie tylko dla kobiet! Ale też świetny album "na drogę". Ktoś mądry kiedyś powiedział, w życiu wszystko jest procesem, a samo życie... podróżą po świecie. Ten album jest też podróżą po świecie wewnętrznym Andrzeja, ale każdy znajdzie tu swój, klimatyczny zaułek. Andrzej urodził się w samym sercu Tatr, w 1975 roku. Dlatego serce od zawsze miał rozdarte na pół - narty i muzyka, to jego życie. Dorastał w rodzinie muzyków i narciarzy, w góralskich klimatach i tradycji. Echa folkloru góralskiego pobrzmiewają na jego płytach do dziś, na najnowszym albumie "Balanga" (premiera 09.04.2013) słychać je choćby w utworze "Cesta", czy "La Fete".

  Przez 20 lat trenował i brał udział w zawodach narciarskich. Przez 7 lat był w reprezentacji Polski. Dwukrotnie wystąpił na olimpiadach, w Nagano był 5, a w Salt Lake City 10. Na swoim koncie ma także kilka medali zdobytych w Pucharach Europy, na zawodach międzynarodowych FIS. Parokrotnie był mistrzem Polski i Francji. Ale od prawdziwej miłości uciec się nie da... A Andrzej już wieku 5 lat zaczął naukę gry na fortepianie pod okiem dziadka, śpiewaka muzyki klasycznej, tenora Andrzeja Bachledy Curuś, dzięki któremu poznał i regularnie spotykał wspaniałych muzyków, przyjaciół dziadka: Wojciecha Kilara, Stanisława Skrowaczewskiego, czy Mikołaja Górckiego, który został i jest do dziś jego mentorem. W wieku 13 lat rozpoczął naukę gry na gitarze, która... jest łatwiejsza do zabierania na koncerty niż fortepian.

  Dwa lata później grał już koncerty z pierwszą grupą The Moonflowers, później z grupą Sansara. Głównie rock progresywny w stylu King Crimson, czy Pink Floyd. Z ww zespołami nagrał 2 płyty. W tym czasie dużo komponował, zwłaszcza na gitarę klasyczną. W 1997 roku otrzymał stypendium muzyczne na Uniwersytecie w Denver i postanowił zakończyć przygodę z narciarstwem choć jeszcze w 1998 wrócił do Europy i wystartował w Pucharze Świata, czego z perspektywy czasu żałuje. Fascynuje go jazz, zwłaszcza Duke Ellington. Ale dzięki podróżom horyzonty poszerzył o muzykę afrykańską, arabską i flamenco (dużo czasu spędził w Hiszpanii), muzykę cygańską, manouche (django). W 2000 roku nagrał płytę w stylu smooth jazz z piosenkami francuskimi "The Thaw". W 2004 roku definitywnie zakończyłem karierę narciarską i przy udziale Polskiego Radia nagrał płytę "Od Gibraltaru do Tatr". Przez kolejne dwa lata grał w różnych grupach: La Smala, King-Frog, Canicul Jazz Band. W 2006 zagrał kilkanaście razy swój koncert na gitarę i orkiestrę wspólnie z Orchestre de St Gervais. Przy okazji tych nagrań, spotkał w Genewie inżyniera dźwięku Renaud Millet-Lacombe, nie tylko wspaniałego fachowca ale też wybitnego pianistę (zwłaszcza organistę), aranżera, absolwenta wydziału fizyki i dobrego skipera, który zebrał grupę dobrych muzyków pod nazwą The Technicolor Orchestra i tak powstała kolejna płyta ...  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana, ecopack.
 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu jedna
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

37,99  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty