CD KROKE Eden

CD KROKE Eden nr katalogowy: ACD014
 • Wydawca: Oriente Music ACD014

  Rok wydania: 1997

  Total time: 50:12


   

   

   

                                 KROKE Eden

     

  1. The Night In The Garden Of Eden 4:52
  2. Russian Sher 11:16
  3. Reb Dovidls Nign 4:50
  4. Sher 3:39
  5. The Secrets Of The Life Tree 3:28
  6. Fun Tashlikh 3:53
  7. Jazz Tashlikh 2:19
  8. Der Ziser Bulgar/Moldavian Medley 6:47
  9. Dafino Vino 6:31
  10. Eden 1:45

  Tomasz Kukurba: altówka, skrzypce, wokal
  Jerzy Bawoł: akordeon
  Tomasz Lato: kontrabas
  Gościnnie
  Marian Lato: klarnet w utworze nr 2 i 10.
  Dariusz Grela: fortepian w utworze 7.
  Dariusz Kempny: klikanie w utworze 7.


  Znakomita płyta słynnego już zespołu krakowskich muzyków Kroke. Ta tej, jak i innych swych płytach zespół trzech muzyków (Tomasz Kukurba- altówka, skrzypce, Jerzy Bawoł – akordeon, Tomasz Lato – kontrabas) wykorzystuje tradycyjną melodykę muzyki żydowskiej, rozbudowując ją własnymi aranżami i improwizacjami. Efekt tej wielotorowej pracy twórczej jest zaskakujący. Nagrane utwory wnoszą świeżość w klezmerski charakter materiału muzycznego, pozostawiając mistyczne nastroje żydowskiej dzielnicy Krakowa.


  Zdobywając kolejne etapy edukacji muzycznej w zakresie klasyki oraz przeżywając fascynacje jazzem i muzyką progresywną, jako Kroke skoncentrowali się na grze i komponowaniu rodzimej muzyki żydowskiej. Każdy z członków zespołu w równym stopniu zaangażowany jest w proces twórczy. Używając tradycyjnych materiałów muzycznych jako fundamentu do budowy oryginalnych aranżacji i improwizacji, korzystając z wcześniejszych doświadczeń, przekazując głębię natury i ludzkich uczuć, Kroke kreuje nowe unikalne kompozycje, a także brzmienie niespotykane dotąd w muzyce żydowskiej.

  W 1993 roku grupa wydała swoją pierwszą kasetę "Kroke", przyjętą z wielkim zainteresowaniem krytyki. Zaowocowało to zaproszeniami do udziału w wielu festiwalach i koncertach, skoncentrowaniem się na doskonaleniu techniki, a poprzez studiowanie ksiąg - pogłębianiu wiedzy o tradycji i filozofii Narodu Żydowskiego.

  Mistyczna atmosfera krakowskiej, żydowskiej dzielnicy Kazimierz, jej niezachwiana dostojność szcześćsetletniej tradycji, refleksje nad cierpieniami przeszłości, teraźniejszości, nadzieja i wiara w Człowieka, jak i wspólna praca, znalazły swój wyraz w albumie "Trio" wydanym w 1996 roku w Berlinie. Muzyka z tego albumu otrzymała wiele pochwał zarówno ze strony publiczności, jak i krytyków w Polsce i w krajach całego świata.

  Prezentowany Państwu album "Eden" jest kolejnym etapem przemyśleń i działalności twórczej "Kroke".

  Daniel Gerson


  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana.
 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu jedna
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

24,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

Chwilowy brak towaru

Dostępność: 0 szt.

Waga: 0 kg

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty