2CD THE OWL On the Way HAŁAT GARBOWSKI GRADZIUK

2CD THE OWL On the Way HAŁAT GARBOWSKI GRADZIUK nr katalogowy: FSR 07/2017
 • Wydawca: Fundacja Słuchaj!, 2017
  Symbol: FSR 07/2017

  Total time: 45:10 + 40:26

  THE OWL
  On the Way

  CD 1
  1. The cheerful time
  2. On the way
  3. The rite
  4. Invitation
  5. Incognito
  6. Vision fugitive 1
  7. Vision fugitive 2

  CD 2
  1. Turning point
  2. Embeleso
  3. Coming soon
  4. For the little ones
  5. Vision fugitive 3
  6. Vision fugitive 4
  7. Vision fugitive 5  Marcin Hałat - violin
  Maciej Garbowski - bass
  Krzysztof Gradziuk - drums


  "Żadnego opisu, ani nawet fragmentu imienia ani nazwiska z muzyków, utwory bez tytułów. Nic! Jako, że Krzysztof należy do nielicznego grona osłuchanych muzyków i nierzadko zdarzało się, że odkrywał przede mną nieznaną mi wcześniej muzykę, nie od razu, ale w końcu zacząłem słuchać muzyki z plików. Znalazłem dobry moment, późnym wieczorem, mając nadzieję w tym czasie nadgonić zaległości, które piętrzą się bez opamiętania niezależnie od tego jak sumiennie je człowiek próbuje do nich nie dopuścić.

  Niestety i tym razem nie udało się, ale tym też razem zagadka była jeszcze bardziej intrygująca. Z głośników płynęły dźwięki skrzypiec, kontrabasu i perkusji, ale zagrane nie w duchu naszej polskiej jazzowej tradycji wiolinistycznej, ale takiej jednak, nad którymi unosił się duch improwizacji, którego szukam w każdym nieznanym mi nagraniu.

  Okazało się, że ten skrzypek, którego za nic w świecie nie umiałem rozpoznać to Marcin Hałat, a towarzysząca mu sekcja rytmiczna to Krzysztof Gradziuk na perkusji i Maciej Garbowski na kontrabasie.. Okazało się też, ku mojej wielkiej uciesze, że muzyka, którą panowie zarejestrowali w nagraniowym studiu nie została jeszcze nigdzie wydana i gdyby była po stronie Fundacji Słuchaj taka wola, to zespół jest gotowy współdziałać.

  I tak mamy zaszczyt zaprezentować podwójną płytę grupy The OWL zatytułowaną "On the Way" będącą jazzowym debiutem Marcina Hałata, skrzypka, który gra i myśli o muzyce inaczej niż reszta skrzypków, inaczej też niż oni brzmi i w inne miejsca zabiera swoich słuchaczy niż jego starsi i młodsi koledzy po fachu"
  (Jazzarium)


  Płyta CD oryginalna, nowa, ecopack.

 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu dwie
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

58,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty