CD CEZARIUSZ GADZINA Mosty MAJEWSKI SIKAŁA

CD CEZARIUSZ GADZINA Mosty MAJEWSKI SIKAŁA nr katalogowy: 578 120 3
 • Wydawca: Universal  Music 578 120 3

  Rok wydania: 2017               CEZARIUSZ GADZINA

                     Mosty 


  1. Hid
  2. Tulay
  3. Brugge
  4. Daraja
  5. Dildey
  6. Jambatan
  7. Zubia
  8. Pod
        
         

   


  Cezariusz Gadzina – saksofon sopranowy i altowy, leader
  Robert Majewski – trąbka
  Maciej Sikała – saksofon tenorowy
  Grzegorz Nagórski – puzon
  Cezary Paciorek – akordeon
  Paweł Pańta – kontrabas
  Piotr Iwicki – instrumenty perkusyjne
  Cezary Konrad – perkusja


  Mosty łączą wiele brzegów stylistycznych: jazz nowoczesny z muzyką tradycyjną, słowiańską kantylenę z afrykańską rytmiką, jazzową swobodę z partiami zapisanymi przez kompozytora eksplorującymi do granic harmoniczne i kolorystyczne możliwości tkwiące w bogatym składzie zespołu. Odzwierciedlają to świetnie tytuły utworów, które w różnych językach znaczą „most”. Muzycy zapraszają nas w podróż przez bardzo zmienne krajobrazy, które z jednej strony zaskakują, z drugiej zdają się przywoływać w naszej pamięci znajome miejsca. Mosty przedstawiają świat bardzo bliski, świat, który czekał tylko na swoje odkrycie.

  Projekt Mosty powstał z inicjatywy Cezariusza Gadziny i został zaprezentowany podczas dwóch czołowych festiwali jazzowych na terenie Belgii – Jazz Brugge w Brugii oraz Brosella Festival w Brukseli. Koncert w Brugge (Brugia) był znamienny dla projektu, ponieważ "brugge" w języku flamandzkim oznacza "most". Muzycznym przesłaniem projektu jest łączenie styli muzycznych (stąd nazwa Mosty) w nowych kompozycjach tworzonych przez lidera, specjalnie do tego projektu.

  Cezariusz Gadzina - saksofonista, zdobywca międzynarodowych nagród, (między innymi I miejsce w European Jazz Competition w Avignon/Sourges, Francja, w zespole Simple Acoustic Quartet) twórca wielu projektów muzycznych – między innymi The European Saxophone Ensemble, który nosi zaszczytny tytuł Ambasadora Kultury Unii Europejskiej. Cezariusz Gadzina występował na wielu festiwalach muzycznych na 5 kontynentach. Jego grą zachwycali się premierzy wielu państw, jak również Król Belgii Albert II oraz przewodniczący Komisji Europejskiej – Jose Manuel Barroso. Jego gra była inspiracją dla kompozytorów, którzy napisali wiele utworów z udziałem saksofonu, specjalnie zadedykowanych Cezariuszowi Gadzinie. Jego nagrania można znaleźć w archiwach wielu rozgłośni radiowych oraz stacji telewizyjnych jak również na płytach kompaktowych wydanych przez następujące kompanie płytowe: BMG, KOCH Classisc, Cypres Records, Not Two, Selles, Edition St Paul, B Sharp Records, Ambivalence, Maelstrom, A-shams, De Werf.   

  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana.


   

 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu jedna
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

43,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty