CD Polska Nostalgia 70+ Audycja 7 DUDZIAK KOMEDA

CD Polska Nostalgia 70+ Audycja 7 DUDZIAK KOMEDA nr katalogowy: PRCD 1921
 • Wydawca: Polskie Radio PRCD 1921
  Rok wydania: 2015
  Total time: 63:10
   


          Polska Nostalgia 70+ 
               Audycja 7

  1. Night in Tunisia - Jazz Rockers        
  2. Swingująca samba - Zespół Jerzego Matuszkiewicza        
  3. Ballad for Bernt - Krzysztof Komeda Trio        
  4. Ballada dla Anny - Orkiestra Jazzowa Polskiego Radia        
  5. Bal w kosmosie - Radio Zespół Muzyczny Studia M-2        
  6. Bal w kosmosie - Urszula Dudziak i Fryderyka Elkana        
  7. Tańczą tylko nasze dłonie - Urszula Dudziak        
  8. Post scriptum - Andrzej Trzaskowski Quintet        
  9. Oddalasz się - Novi        
  10. Jeansy - Novi        
  11. Byk - Orkiestra Jazzowa Polskiego Radia        
  12. Mokry śnieg - Swingtet Janusza Zabieglińskiego        
  13. Cabernet - Zespół Jerzego Lisewskiego        
  14. Spirala - Studio Jazzowe Polskiego Radia        
  15. Rajd Safari - Studio Jazzowe Polskiego Radia        
  16. Matnia - Bemibek
   

  Siódma płyta z serii POLSKA NOSTALGIA poświęcona jest jazzowi. Jazzowi z okresu polodowcowej odwilży, małej stabilizacji i otwarcia okna na świat. Z czasów, kiedy na czele przewodniej siły narodu stał tow. Gomułka, a później tow. Gierek. Nie ma tu żadnych awangardowych eksperymentów, a w każdym z nagrań słychać nastrój i klimat epoki niewinnych czarodziejów. Epoki klubów studenckich gdzie królował jazz i epoki pierwszych festiwali Jazz Jamboree. Epoki pustych, szerokich ulicy i beztroskiego, młodzieżowego, socjalistycznego życia. Są tu piękne i absolutnie ponadczasowe kompozycje Komedy i Kurylewicza oraz trochę zapomniane kompozycje Piotra Figla i Bernarda Kawki. Są nagrania zespołów radiowych  prowadzonych przez Kurylewicza i Ptaszyna Wróblewskiego. Są też takie nagrania, które chyba już nigdy (gdyby nie nasza seria) nie miałyby szansy ukazania się na płycie, bo są tak głęboko schowane w archiwum, a przecież to historia i Polskiego Radia, i polskiego jazzu. Wszystkich tych nagrań słucha się bardzo dobrze. Jest to jazz przy, którym można odpocząć. Wygodnie usiąść z lampką wina i w gronie przyjaciół przypomnieć sobie jak kiedyś, na wszystko miało się czas. Jest to jazz sprzed półwiecza. Z zadymionych klubów, gdzie zespoły grały dla pięknych kobiet i łobuziaków z dobrych domów. Jest to jazz z czasów, kiedy saxofon był królem, a trąbka królową. Jest to jazz z czasów, które już nie wrócą. I znowu szkoda, ale to jest właśnie nostalgia.  „Polska nostalgia” to seria wydawnicza, która odwołuje się do sentymentu dorosłej już publiczności. Do publiczności, która w starych piosenkach ceni coś więcej niż tylko wspomnienie ich chwilowej popularności. Naszym zamysłem nie jest powtarzanie kolejny raz listy największych przebojów. Są tu oczywiście i wielkie przeboje, ale nie dlatego, że kiedyś były wielkie tylko dlatego, że przetrwały próbę czasu, nie zestarzały się i słuchanie ich, wspominanie jest dziś formą estetycznej przyjemności. Będą też piosenki, które nigdy nawet nie otarły się o listy przebojów w swojej epoce, a dzisiaj cieszą nas swoją naturalnością melodii lub poetyckim tekstem. Każda z tych piosenek opowiada historię, każda ma taneczną melodię i aranżacyjne ponadczasowe smaczki.

  Adresatem serii jest osoba, która z naszą propozycją wydawniczą będzie związana sentymentem swej młodości, wspomnieniami, którym czas nadał tylko i wyłącznie szlachetności. Ale również młodsi, którzy słuchając zremasterowanych piosenek swoich rodziców odkryją ich urok, romantyzm i dźwięk przystający do ich współczesnych wymagań.

  Całość wydana jest w pionierski sposób. „Polska nostalgia” to pierwsze w Polsce takie wydawnictwo, które próbuje opowiedzieć o tamtych czasach nie tylko poprzez muzykę. Na 72 stronach, w dołączonej książeczce, młodsi dowiedzą się prawie wszystkiego o epoce i piosenkach ich rodziców. Jak powstawały, kto je napisał i jaki był status ówczesnych gwiazd estrady. Starsi przypomną sobie, że kiedyś tak było. Dla wszystkich będą to miłe chwile, gdyż wszystkie nagrania zostały cyfrowo zrekonstruowane i brzmią doskonale.

  „Polska nostalgia” to cykl 14 płyt zawsze z dobrymi piosenkami adresowanymi w kolejnych odcinkach - audycjach do publiczności w różnym wieku, dlatego będziemy posługiwać się powszechnie już znanym znakiem 50+ 60+ czy 70+ precyzującym dorosłość naszego słuchacza. „Polska nostalgia” to wydawnictwo, które towarzyszyć będzie nam przez cały 2015 rok i jeszcze dłużej, aż do kwietnia 2016/ uświetniając obchody 90-lecia Polskiego Radia. Dlatego też na płytach „Polskiej nostalgii” słuchać będziemy tylko i wyłącznie nagrań dokonanych w Polskim Radiu i dla Polskiego Radia. Czasem są to wyjątkowe wersje znacznie różniące się od tych na płytach.

  Polska Nostalgia - jubileuszowa kolekcja płyt z okazji 90-lecia Polskiego Radia.

  Historia polskiej piosenki, utrwalona w studiach i na taśmach Polskiego Radia. Piosenki które wytrzymały próbę czasu.


   

  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana, digipack.
 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu jedna
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

33,00  PLN
25,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty