CD SAAGARA ZIMPEL / UDUPA / KARTHIK Saagara

CD SAAGARA ZIMPEL / UDUPA / KARTHIK Saagara nr katalogowy: MPF003
 • Wydawca: Multikulti Project , 2015
  Symbol: MPF003

    


                    SAAGARA
   

   

  1. Saagara
  2. Gupta Gaamini
  3. Shikara
  4. Ya Maru
  5. Avega
  6. Lines
  7. Hastipaka


  muzycy:
  Wacław Zimpel: alto clarinet, Bb clarinet (track 6), bass clarinet (tracks 4, 6), khaen (track 6)
  Giridhar Udupa: ghatam, konnakol (track 5), hand bass drum (track 4)
  Mysore N. Karthik: violin
  Bharghava Halambi: khanjira, ghatam (track 2)
  K. Raja: thavil
  Pramath Kiran: morsing (track 7)


   

  Saagara to tak naprawdę pięciu uznanych wirtuozów i dwa muzyczne światy, które spotykają się na jednej scenie. Światy te, to staroindyjska muzyka karnatycka, charakteryzująca się niezwykle wysublimowanym systemem rytmicznym i melodycznym oraz muzyczna tradycja Europy - tak ta komponowana, wywiedziona z muzyki klasycznej, jak i improwizowana, o jazzowych korzeniach. W repertuarze zespołu odnajdziemy zarówno utwory karnatyckie, jak i oryginalne kompozycje muzyków. Podstawę ich budowy stanowią taale, czyli tradycyjne hinduskie schematy rytmiczne, zestawione z zachodnią melodyką, przemieszaną z systemem rag i skal indyjskich. Właściwie jednak pozostajemy czas cały na gruncie muzyki etnicznej, z bliską nam, zachodnią melodyką oraz partiami improwizowanymi, które jednak nie są w żadnym wypadku trzonem i podstawą tego nagrania.

  Muzyka grana przez Saagarę jest tradycyjna i organiczna - tutaj brzmienia zachodnie do tego stopnia wplecione są w tradycję muzyczną Indii, że nie sposób ich od siebie rozdzielić. Bo w przypadku Wacława Zimpla nie mówimy o płytkiej fascynacji, ale o rzetelnych - kulturoznawczych i muzykologicznych - studiach tamtej tradycji. Samo studiowanie byłoby jednak niczym bez praktykowania tej muzyki - a owa praktyka od lat jest częścią doświadczenia muzycznego Wacława Zimpla. I tu zupełnie nowego znaczenia nabierają słowa Wacława - a przymiotniki "tradycyjna" oraz "etniczna" stają się największym komplementem przy opisie muzyki Saagary.

  Giridhar Udupa, Bharghava Halambi, Mysore N. Karthik i K Raja są najwybitniejszymi muzykami hinduskimi młodszego pokolenia. Na co dzień mieszkają w Bangalore, lecz występują w największych salach koncertowych świata (m.in. Carnegie Hall, Opera w Sydney).

   

   


  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana, ecopack.

 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu jedna
  Stan Nowy
  Opakowanie w folii
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

45,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty