3CD KABARET STARSZYCH PANÓW Słuchowiska radiowe 3

3CD KABARET STARSZYCH PANÓW Słuchowiska radiowe 3 nr katalogowy: PRCD 1449-1451
 • Wydawca: Polskie Radio PRCD 1449-1451

  Rok nagrania/ wydania:  1961-1962/ 2011

   

   

  KABARET STARSZYCH PANÓW

  Słuchowiska Radiowe 3


   

  CD 1: Wieczór VII - Zielony karnawał (18.06.1961)

  CD 2: Wieczór VIII - Niepotrzebni mogą podejść (10.12.1961)

  CD 3: Wieczór IX - Zupełnie inna historia (19.10.1962)

   

   

   

   

   

   

  Kiedy w 2006 roku zainicjowaliśmy Festiwal Warszawski "Niewinni Czarodzieje", od samego początku naszymi patronami byli artyści i twórcy, którzy w różny sposób kontestowali komunistyczną rzeczywistość lub poszukiwali przestrzeni twórczej poza nią, intrygowali, budzili kontrowersje.Z Dwoma Starszymi Panami, którzy zostali patronami Festiwalu w 2010 roku, było trochę przewrotnie.

   


   

  Zbuntowani kontestatorzy? Raczej intelektualni prowokatorzy. Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski nie tyle, co ośmieszali, ale tworzyli alternatywę dla szarej, nieco zwiędłej codzienności lat 60. Subtelnym humorem, dystynkcją i elegancją serwowali lekcje dobrych manier, logicznego, a zarazem abstrakcyjnego myślenia. Na swój wielce indywidualny sposób buntowali się, ale buntowali się przeciwko bylejakości i nijakości ówczesnego przekazu medialnego.Dla nas fascynujące jest to, że współcześnie Kabaret Starszych Panów to nadal ucieczka od tego, co nijakie, od niechcenia i na skróty. W Kabarecie nie ma miejsca na sztampę i rutynę, to do perfekcji opanowana sztuka kreowania i prezentowania osobowości, scena dla prawdziwej interpretacji aktorskiej, a przede wszystkim doskonała równowaga słowa i muzyki.

   

  A wszystko lekkie, przyjemne i pięknie podane przez Mistrzów, którzy mimo to nie uciekają od trudnych tematów skomplikowanych międzyludzkich relacji i form komunikowania się. Zapraszamy do wielokrotnego słuchania Radiowego Kabaretu Starszych Panów, a zachętą niech będzie tytuł Niepotrzebni mogą podejść i nie tylko...

   

   

   

   

   

   

  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana.

 • Liczba płyt w wydaniu trzy i więcej
  Stan Nowy
  Opakowanie w folii
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

57,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty