CD KABARET OWCA Dla mnie bomba

CD KABARET OWCA Dla mnie bomba nr katalogowy: SEK 001
 • Wydawca: GAD Records SEK 001
  Rok wydania : 2019

  KABARET OWCA
  Dla mnie bomba

  1. Wstęp
  2. Kto to wymyślił?
  3. Chałtura
  4. Kuplety
  5. Percepcja
  6. Piosenka o miłości
  7. Monolog
  8. Wierszyk
  9. Igrający faun – balet
  10. Koncepcja
  11. Chwila wspomnień
  12. Numer polityczny
  13. Piosenka o Warszawie
  14. Numer satyryczny
  15. Wszyscy jesteśmy fachowcami
  16. Finał

  Kabaret Owca:

  • Jerzy Dobrowolski
  • Józef Nowak
  • Wojciech Pokora
  • Andrzej Stockinger
  • Jerzy Turek


  akompaniuje Jerzy Dobrzański

  Kabaret, który przez lata trwał głównie w pamięci tych, którzy mieli okazję zobaczyć go na żywo. Kabaret wyśmiewający konformizm i toporne składanki estradowe, tak popularne w PRL-u. Kabaret wybitny, złożony z fenomenalnych aktorów pod wodzą Jerzego Dobrowolskiego. Kabaret, którego podobno nie zarejestrowano w całości nigdy ani wizualnie, ani dźwiękowo. A jednak…

  Jerzy Dobrowolski założył Kabaret Owca w 1966 roku. Napisał program „Dla mnie bomba”, wspierając się literackim talentem Stanisława Tyma i Andrzeja Bianusza. Zaprosił do jego wykonania czołówkę polskich aktorów: Andrzeja Stockingera, Józefa Nowaka, Wojciecha Pokorę i Jerzego Turka (Polska). Powstał majstersztyk – program oparty o pozorną jedynie improwizację, będący w rzeczywistości popisem Dobrowolskiego-autora i Dobrowolskiego-reżysera. Nic dziwnego, że niewielka sala warszawskiej siedziby tygodnika „Szpilki” za każdym razem była pełna podczas występów Kabaretu. Odważna formuła całości sprawiła, że ówczesne środki masowego przekazu traktowały Owce z dystansem i w warszawskich archiwach zachowało się bardzo niewiele materiału.

  Okazało się jednak, że w 1968 roku Owca wyjechała do Olsztyna na festiwal teatralny, gdzie zjawił się także wóz lokalnego oddziału Polskiego Radia. Zarejestrował pierwszą część spektaklu, która – niezbyt dokładnie opisana – przeleżała na półkach radiowego archiwum ponad pół wieku. Teraz powraca w formie płyty CD, by choć w części pokazać, czym była ta niezwykła przygoda Jerzego Dobrowolskiego z drugiej połowy lat 60.


  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana, jewel case.

 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu jedna
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

40,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

kg.

Dostępność: 1 kg.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty