CD LETTERS FROM SILENCE No Plain Shortcuts

CD LETTERS FROM SILENCE No Plain Shortcuts nr katalogowy: PRCD 1374
 •                          Zapraszam
     Koszt przesyłki na terenie Polski jest stały, niezależnie od ilości kupionych płyt.


  Wydawca:  Polskie Radio SA PRCD 1374
  Rok wydania: 2011


                   
  LETTERS FROM SILENCE 
                    
  No Plain Shortcuts

   

   

  1. Far In The North       
  2. Longest Journey Back Home       
  3. Sitting On A Fence       
  4. Ann's Lullaby       
  5. Pockets Full Of Sand       
  6. One More Day       
  7. No Plain Shortcuts       
  8. Monday Morning       
  9. Kite       
  10. Lost Between The Lines       
  11. Question Marks       
  12. Sleeve


  Opis:

  Letters From Silence to ascetyczny duet gitarowy pozbawiony sekcji rytmicznej. Wystąpili na Festiwalu Heineken Open'er 2010 w Gdyni. Gościli na antenie Trójki, m.in. w programie "Offensywa" Piotra Stelmacha. W ramach koncertu w studiu im. Agnieszki Osieckiej zarejestrowali utwór "Longest Journey Back Home", który w grudniu 2010 znalazł się na wydanej przez Polskie Radio płycie "Offsesje 2", w towarzystwie muzyki takich wykonawców jak: Myslovitz, Muchy, VooVoo, Kim Nowak, Tomek Makowiecki czy Robert Gawliński. Piotr Metz, dziennikarz radiowej Trójki, założyciel radia RMF FM i redaktor naczelny magazynu "Machina", przyznał zespołowi Trójkowy Znak Jakości oraz określił ich mianem Osobistego Odkrycia Roku 2010.
  "No Plain Shortcuts" - debiutancki album Letters From Silence - przynosi 12 kompozycji nasyconych różnorodnymi inspiracjami. Z jednej strony ich utwory przywodzą na myśl avant-popowe eksperymenty ze Skandynawii, Niemiec czy Wielkiej Brytanii oraz folkowy klimat, z drugiej - za sprawą barwy wokalu Wawrzyńca Dąbrowskiego i chropowatych partii gitarowych Maćka Bąka - grunge'ową niepokorność. Naturalność jest tu artystycznym drogowskazem. Muzyką udaje się złapać nieokiełznane frazy płynące nie tyle z głowy, a bardziej, jak sami muzycy mawiają - "z trzewi". W warstwie słownej przewijają się motywy bycia w drodze, ruchu, ucieczki, próby znalezienia miejsca człowieka i opisania jego emocjonalności.
  Płyta stanowi przepełnioną refleksją podróż po rozległych, surowych krajobrazach, ale i po wewnętrznej mapie zagubionego w rozpędzonej współczesności człowieka.
  Album został nagrany wiosną 2011 w studiu S4 Polskiego Radia w Warszawie. Nad całością brzmienia czuwał Leszek Kamiński - człowiek-legenda, wybitny realizator i producent ze ścisłej czołówki, znany jako współtwórca sukcesów płytowych takich wykonawców jak m.in. Hey, Obywatel GC, Lech Janerka, Wilki, T.Love czy Edyta Bartosiewicz.  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana, digipack.
 • Liczba płyt w wydaniu jedna
  Stan Nowy
  Opakowanie w folii
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

35,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

Chwilowy brak towaru

Dostępność: 0 szt.

Waga: 0 kg

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty