CD SISTERS The Mono * ROGIŃSKI DJ LENAR

CD SISTERS The Mono * ROGIŃSKI DJ LENAR nr katalogowy: MPI018
 •                                                                       Zapraszam
      Koszt przesyłki na terenie Polski jest stały, niezależnie od ilości kupionych płyt.

  Wydawca: Multikulti Project  MPI018

  Rok wydania: 2012

  Total time - 42:36

                        

                            SISTERS

                           The Mono
      

  1. wait till the end 5:15
  2. windmill love 5:10
  3. can I die with You? 4:02
  4. death left on pavement 2:19
  5. sister's rage 4:24
  6. tears from hell 5:31
  7. the oldest sister's weeding 2:12
  8. soldier's melancholy 4:54
  9. between zone seller 8:44

   
   
  muzycy:
  Raphael Rogiński: electric guitar
  DJ Lenar:
  turntables, loops
    

  Opis wydawcy:
  Takiej płyty jeszcze w Polsce nie było, najciekawszy dzisiaj jazzowy gitarzysta w Polsce wspólnie z turntablistycznym mistrzem - dj Lenarem.

  Dwóch poszukujących muzyków Raphael Rogiński i dj Lenar, którzy raczej z tradycjonalistycznym, jazzforumowym środowiskiem mają mało wspólnego, prezentują płytową odsłonę projektu, znanego dotąd tylko z koncertów.

  Współpraca Rogińskiego z didżejem Lenarem to zetknięcie się dwóch stylów muzycznych. Alternatywny turntablizm konfrontuje się z awangardową gitarą elektryczną. Są to międzygatunkowe poszukiwania i improwizacja na styku muzyki instrumentalnej oraz muzyki opartej o dynamiczne post-hiphopowe przetwarzanie sampli na gramofonach.

  Płyta duetu Sisters "The Mono" powstała jakby na przekór tym, którzy twierdzą, że muzyce jazzowej bliżej dzisiaj do świata sztuki akademickiej niż do tej aktualnie powstającej. Pomysł projektu powstał po koncercie w ramach imprezy "Deckonstrukcji" (warszawskiego cyklu warsztatów i koncertów muzyki alternatywnej konfrontujących muzyków instrumentalnych i elektronicznych). dj Lenar (Meritum, Pink Freud), jego gramofony i loopstacja to dynamicznie "zeskreczowana" sekcja rytmiczna, sonorystyka avanturntablismu oraz plądrofonia muzyki etnicznej. Raphael Rogiński (Shofar, Cukunft, Żydowski Surf) na gitarze elektrycznej uzupełnia całość harmonią i melodią czerpiącą z tradycji jazzu oraz muzyki ludowej związanej z kulturą amerykańską i żydowską.

  Wszystko dzieje się tu bardzo powoli, muzycy doskonale czują się w zwartej, oszczędnej i precyzyjnej formie, kilkoma dźwiękami zarysowują wyraziste, sugestywne światy, a każda z kompozycji jest przekonująca, pełna i satysfakcjonująca.

  Nieposkromiona wyobraźnia Rogińskiego i Lenara raz po raz rozsadza ramy realności, przenosząc słuchacza to w świat snów, to marzeń, to czystej surrealnej fantazji.  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana, vinyl replica CD.
 • Liczba płyt w wydaniu jedna
  Stan Nowy
  Opakowanie w folii
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

45,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty