CD ŚWIETLIKI Złe misie + NOSOWSKA i JANERKA

CD ŚWIETLIKI Złe misie + NOSOWSKA i JANERKA nr katalogowy: 0165572
 • Wydawca: Universal 0165572
  Rok wydania: 2001
   


                                                                    ŚWIETLIKI

                Złe misie
     
  1. Złe misie    
  2. Freeeedom    
  3. Elektra    
  4. Neuro    
  5. Delikatnienie    
  6. Gadanie/Golenie    
  7. Leżenie    
  8. Kochanie    
  9. Druga Komunia    
  10. Ćwierkanie    
  11. Zabijanie    
  12. Złe misie (cz. 2) 

   

   

  Jak tak dalej pójdzie, to Marcin Świetlicki nauczy się śpiewać. Jego melorecytacje stały się znacznie bardziej melodyjne, Świetliki z lekka złagodniały również w warstwie muzycznej - mniej tu przesterowanych gitar, więcej eterycznych dźwiękowych planów i wokaliz (wykonywanych między innymi przez Kasię Nosowską). W utworze Neuro, w chórkach pojawia się inny wielki indywidualista polskiej sceny - Lech Janerka.

   

   

   
  Świetliki – polska grupa muzyczna zaliczana do nurtu muzyki alternatywnej.
  Wokalistą zespołu jest, posługujący się charakterystyczną manierą melorecytacji, poeta Marcin Świetlicki. Prawie wszystkie teksty są jego autorstwa. Współliderami zespołu są Grzegorz Dyduch i właśnie Świetlicki.

  Historia
  Grupa została założona w Krakowie, w październiku 1992 roku. Świetlicki założył ją wspólnie z muzykami krakowskiego zespołu Trupa Wertera Utrata.
  Pierwszy album – Ogród koncentracyjny – został nagrany w 1993 roku dla niezależnej, krakowskiej wytwórni Music Corner i wzbudził spore zainteresowanie zarówno publiczności, jak i mediów, przyniósł również zaproszenie na festiwal w Opolu 1995.
  W 1996 roku zespół wydał drugą płytę, zatytułowaną Cacy Cacy Fleischmaschine, która otrzymała dwie nominacje do nagrody Fryderyków w kategoriach muzyka alternatywna i poezja śpiewana, a do zespołu dołączył gitarzysta Artur Gasik.
  Trzeci album, zatytułowany Perły przed wieprze, został wydany w 1999 roku. W nagraniach wziął udział gościnnie Mateusz Pospieszalski.
  W 2001 roku Świetliki przeszły do wytwórni Universal Music. W tym samym roku wydano Złe misie, z gościnnym udziałem Kasi Nosowskiej i Lecha Janerki.
  W 2005 r. zespół nagrał album Las putas melancólicas z udziałem aktora Bogusława Lindy, który zaśpiewał część piosenek. Płyta cieszyła się dużą popularnością – promowała ją dobrze rozpoznawalna Finlandia.
  W 2011 r. do grupy dołączyła grająca na altówce Zuzanna Iwańska i nie był to koniec zmian personalnych; w połowie 2012 zespół rozstał się z gitarzystą Arturem Gasikiem, rozszerzając jednocześnie skład o grającego na instrumentach klawiszowych Michała Wandzilaka.  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana.

 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu jedna
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

29,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty