CD ANDRZEJ SMOLIK Smolik 2 * NOVIKA MIKA URBANIAK

CD ANDRZEJ SMOLIK Smolik 2 * NOVIKA MIKA URBANIAK nr katalogowy: 82876505852

 • Wydawca: BMG Poland 82876505852
  Rok  wydania: 2003

   

                          SMOLIK 2

   

  1. Novika, Waldek Kasperkowiak - Home Made        
  2. Mika Urbaniak - Who Told You        
  3. Novika - Missed        
  4. Novika, Bogdan Kondracki - Med 2        
  5. Artur Rojek - Dig I Din        
  6. Mika Urbaniak - All I        
  7. Bogdan Kondrack - Rest        
  8. Mika Urbaniak - L.Mine        
  9. Maciej Cieślak - Kremowa rewolucja        
  10. Bogdan Kondracki - Teh        
  11. 0.0        
  12. Magda Kasprzyszyn - Or          "Smolik 2" to długo oczekiwany, drugi już album znanego i szanowanego producenta oraz kompozytora Andrzeja Smolika. Po sukcesie pierwszej płyty oraz wyprodukowaniu płyty "Bo marzę i śnię" Krzysztofa Krawczyka - Smolik przygotował 12 premierowych kompozycji. Do nagrania albumu Smolik poraz kolejny zaprosił gości, z którymi miał okazję współpracować przy pierwszej płycie. Podziwiać możemy więc zdolności wokalne min. Miki Urbaniak, Kasi "Noviki" Nowickiej (zespół Futro), Artura Rojka (zespół Myslovitz), a także Bogdana Kondrackiego, Magdy Kaspryszyn, czy też Maćka Cieślaka z zespołu Ścianka. Połączenie dzwięków wygenerowanych przez Smolika z tekstami oraz wokalami wszystkich gości sprawia, że album "Smolik2" to niepowtarzalny zbiór 12 melodyjnych kompozycji na prawdziwym, światowym poziomie.

  Andrzej Smolik (ur. 10 lutego 1970 r. w Świnoujściu) – polski muzyk, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Od 2011 zasiada w Radzie Akademii Fonograficznej ZPAV w sekcji muzyki rozrywkowej.
  Zaczynał karierę w Świnoujściu na początku lat 90., grając z miejscowymi muzykami, między innymi w miejscowym jazzowo-bluesowym zespole J.Pies. Po nawiązaniu współpracy z Robertem Gawlińskim grał jako klawiszowiec w zespole Wilki w 1993, z którym występuje do dziś. Po rozpadzie Wilków nadal współpracował z wokalistą Wilków - Robertem Gawlińskim, między innymi przy produkcji jego solowej płyty pt. Solo. W latach 1996-1997 współpracował ze szczecińskim zespołem Hey, a także z jego wokalistką Kasią Nosowską, z którą w 1998 roku nagrał solowy album Milena.
  W następnych latach współpracował z Nosowską, Gawlińskim i Rodowicz przy ich kolejnych solowych projektach. Współpracował także z Noviką, Kayah, zespołem Myslovitz i Arturem Rojkiem, Miką Urbaniak, Krzysztofem Krawczykiem, Maciejem Cieślakiem, Marią Peszek.
  Wielokrotnie nominowany i dwukrotny laureat nagrody muzycznej Fryderyk w kategorii Kompozytor roku w 2003 i 2004. Uhonorowany Paszportem Polityki 2003. Jego ostatni album – 3, osiągnął status złotej płyty.
  Od grudnia 2008 prowadzi autorską audycję 25. Godzina, w radio Chilli ZET. W 2009, wraz z Tomaszem Stańko, zagrał serię koncertów prezentujących ich wspólny projekt Peyotl, będący nową aranżacją albumu Stańki.

   

  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana.

 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu jedna
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

31,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty