CD TOMASZ MREŃCA Land

CD TOMASZ MREŃCA Land nr katalogowy: For Tune 0112 002
 • Wydawca: For Tune 0112 002
  Rok wydania: 2016

  Total time: 39:33

   

   TOMASZ MREŃCA

          Land

                         

  1. Land
  2. Final
  3. Mirror
  4. Grey
  5. Paris
  6. Landscape
  7. No. 12
  8. Hunter
  9. Solo

   

  Tomasz Mreńca - skrzypce, syntezatory

  W muzyce interesuje mnie możliwość kreowania czegoś abstrakcyjnego i metafizycznego. Fascynuje mnie to, w jaki sposób oddziałuje na słuchacza, jak może wpływać na jego nastroje, poruszać go, uspokajać, niepokoić albo zabierać w podróż. Potrafi czasami działać jak narkotyk, który odrywa słuchacza od świata realnego i przenosi w inną rzeczywistość: w świat złożony z dźwięków.
  (Tomasz Mreńca)

  Tomasz Mreńca urodził się w 1986 r. w Poznaniu. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, wszechstronnym artystą-muzykiem, skrzypkiem i kompozytorem. To twórca projektów indywidualnych i zbiorowych, autor muzyki do spektakli teatralnych, pokazów mody i instalacji artystycznych.

  Razem z Tomaszem Bednarczykiem stworzył projekt Venter, pod szyldem którego ukazały się płyty Venter LP (Sense?oor, 2015) i Lost EP (Catch Recordings, 2015). Oscylując pomiędzy muzyką ambientową, elektroniczną, akustyczną i klubową, duet koncertował na największych festiwalach muzycznych w Polsce (m.in. Open'er i Audioriver).

  Mreńca nagrał również album z międzynarodowym kolektywem The Frozen Vaults, który ukazał się w paryskiej wytwórni Voxxov Records. Współpracował wtedy z Bartoszem Dziadoszem, tworząc i rejestrując muzyczne eksperymenty. Razem z Piotrem Cisakiem wydawał dla wytwórni Become Eternal w Waszyngtonie.

  Zajmuje się także tworzeniem ilustracji dźwiękowych na potrzeby spektakli teatralnych. Współpracował między innymi z Pią Partum, Aleksandrą Popławską czy Markiem Kalitą.

  Tworzy przestrzenną muzykę z wykorzystaniem brzmień akustycznych i elektronicznych, którą trudno jednoznacznie sklasy?kować. Czerpie z wielu gatunków. Jego kompozycje oparte są często na złożonych, nakładających się na siebie partiach skrzypcowych. W swojej twórczości używa skrzypiec akustycznych i elektrycznych, syntezatorów analogowych, klawiatury nożnej, looperów i różnych procesorów, wpływających na brzmienie instrumentów.

  Koncertową wizytówką Tomasza Mreńcy są nastrojowe i melancholijne kompozycje, przełamywane pełnymi napięcia skrzypcowymi improwizacjami.

  Płyta to autorskie kompozycje, pochodzące z przełomu 2015 i 2016 roku. Zawarta na niej muzyka jest zbiorem melancholijnych i nastrojowych utworów. Utrzymana została w jednorodnym tonie, nie uciekając jednocześnie od dynamicznych, pełnych napięć uniesień. Obok dramatyzmu, tajemnicy czy mroku w kompozycjach Mreńcy jest miejsce na emocje pozytywne.

  Brzmienie skrzypiec przepuszczane jest tutaj przez rozmaite procesory efektów, urozmaicane dźwiękami syntezatorów analogowych. Dlatego więc skrajnie różne barwy zlewają się w jeden strumień.

  Jak zaznacza autor, w muzyce najbardziej fascynuje go to, w jaki sposób oddziałuje ona na słuchacza; jak może wpływać na jego nastroje, poruszać, uspokajać czy też niepokoić. Tym samym pozwala oderwać go od świata realnego i przenieść w inną rzeczywistość.

   

   

  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana.

 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu jedna
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

46,00  PLN
38,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty