2CD KRZESIMIR DĘBSKI Złota kolekcja - Muzyka filmowa i piosenki

2CD KRZESIMIR DĘBSKI Złota kolekcja - Muzyka filmowa i piosenki nr katalogowy: 4098232
 • Wydawca: Warner Music 4098232
  Rok wydania: 2013

  KRZESIMIR DĘBSKI
  Złota kolekcja 2CD
                          
  CD 1 Muzyka filmowa:
  "Ogniem i mieczem"
  1. Pieśń Heleny
  2. Obrona Zbaraża
  3. Bitwa
  4. Szarża Jazdy Polskiej
  "W pustyni i w puszczy"
  5. Afryka piękna i smutna
  6. Nel i Saba
  "Sfora"
  7. Temat tytułowy na wiolonczelę
  "1920 Bitwa Warszawska"
  8. Romanza
  9. Tren
  10. Sarabanda Żałobna
  "Syberiada polska"
  11. Syberiada polska
  12. Pieśń Sybiraków
  13. Powrót do Polski
  "Stara Baśń"
  14. Chram
  15. Temat miłosny
  16. Pogrzeb Wisza
  17. Gusła
  18. Pieśń Mili
  19. Atak Kmieci
  "Ukraina-narodziny narodu"
  20. suita

  CD 2 Piosenki:
  1. Dumka na dwa serca
  2. Zmysły precz
  3. Na dobre i na złe
  4. Pieśń Baobabu
  5. Diamentowy kolczyk
  6. Mama Afryka
  7. O czym marzą dziewczyny
  8. Rzeka marzeń
  9. Stara Baśń
  10. Zima lubi dzieci
  11. Przyszli o zmroku
  12. Nim kartka spłonie
  13. Czas nas uczy pogody
   
  „Bardzo sie cieszę, że ukazuje się ten album z moimi piosenkami i tematami filmowymi. Zajmuję się najczęściej pisaniem muzyki poważnej – symfonicznej i kameralnej, ale szczerze wyznaję, że lubię pisać również lżejsze rzeczy i to nie tylko dla relaksu. Wiele z nich otrzymuje wciąż nowe życie w nowych aranżacjach i wykonaniach a sample „stworzone” z kilku ich taktów stają się bazą muzyczną przebojów nowych gwiazd – raperów. Na tej płycie będzie można posłuchać pierwowzorów. Młodych słuchaczy być może zdziwi, że pomysły na ich przeboje powstały i były nagrane ponad 30 lat temu” – Krzesimir Dębski

  Krzesimir Dębski to jeden z najważniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej, kompozytor, skrzypek jazzowy, aranżer i producent muzyczny, a także dyrygent, znany także ze swoich dzieł koncertowych. Studiował kompozycję w Akademii Muzycznej w Poznaniu pod kierunkiem Andrzeja Koszewskiego oraz dyrygenturę u Witolda Krzemieńskiego. Po studiach od roku 1980, jako lider jazzowego zespołu String Connection oraz jako solista, koncertował w niemal całej Europie, a także w USA i Kanadzie dając w tym czasie blisko 1000 koncertów.

  Krzesimir Dębski, jako wszechstronny artysta, był także wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia, nie tylko w dziedzinie kompozycji. Jest m.in. laureatem I Nagrody Światowego Konkursu Jazzowego w Hoeillart w Belgii (1983) oraz Nagrody im. St. Wyspiańskiego (1985). W latach osiemdziesiątych wielokrotnie zdobywał tytuł „Najlepszego Skrzypka” , „Najlepszego Kompozytora” oraz „Najlepszego Aranżera Roku” przyznawane przez magazyn „Jazz Forum”. Pod koniec lat 80., gdy był u szczytu swojej kariery jazzowej, Krzesimir Dębski zwrócił się z większą intensywnością w kierunku muzyki poważnej skupiając swoją działalność wokół aktywności kompozytorskiej. W jego dorobku znajdziemy ponad 120 utworów symfonicznych i kameralnych, spośród których liczne wykonywane były na prestiżowych festiwalach muzycznych, takich jak: Luzern Festival i Piano Spheres w Los Angeles, festiwale w Malmo, Brukseli , Pasadenie, Meksyku, Indiach i in. Jego dzieła wykonywali m.in.: Vadim Riepin, Jose Cura, Andrzej Dobber, Susan Svrcek, Daniel Stabrawa, Gilad Atzmon, ’12 Cellisten’ Filharmoników Berlińskich oraz Solvguttene Chor z Oslo i Konstanty Andrzej Kulka.

  Jako twórca muzyki teatralnej, eksperymentalnej, a nade wszystko – filmowej, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich twórców. Skomponował muzykę do ponad 100 filmów fabularnych m.in. Medium (reż. Jacek Koprowicz), Kingsajz (reż. Juliusz Machulski), Ogniem i Mieczem (reż. Jerzy Hoffman), W Pustyni i w Puszczy (reż. Gavin Hood), Tam i z powrotem (reż. Wojciech Wójcik, Stara Baśń (reż. Jerzy Hoffman), Thomas Falconer (reż.Vaclav Vorlicek), 1920 Bitwa Warszawska (reż. Jerzy Hoffman), a także muzykę do licznych seriali telewizyjnych (Klan, Złotopolscy, Na dobre i na złe, Czułość i kłamstwa, Sfora, Na Wspólnej, Ranczo, Przepis na życie). Jego muzyka do filmu „Young Magican” została nominowana do jednej z najważniejszych nagród filmowych na świecie: Kanadyjskiej Nagrody Filmowej ‘Genie Award’88. W roku 2000 Krzesimir Dębski otrzymał nagrodę Fryderyk w kategorii ‘Kompozytor Roku’ oraz nagrodę Międzynarodowej akademii Filmowej ‘Philip Award’ za muzykę do filmu ‘Ogniem i Mieczem’. W 2001 r. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pyrgos (Grecja) otrzymał nagrodę za muzykę do filmu ‘W Pustyni i Puszczy 2003’. Dwa lata później hollywoodzka wytwórnia Limelight Films zamówiła u niego muzykę do 16 niemych filmów Charlie Chaplina z lat 1914-1917. W w roku 2007 serial TVP Andrzeja Maleszki ‘Magiczne drzewo” z muzyką Krzesimira Dębskiego otrzymał narodę Emmy Award 2007 w kategorii filmów telewizyjnych i programów dla dzieci a w 2010 r.uhonorowany został medalem”Ecce Homo”.
   
  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana, jewel case.


 • Liczba płyt w wydaniu dwie
  Stan Nowy
  Opakowanie w folii
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

27,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty