2LP MAREK ZEBROWSKI DAVID LYNCH Polish Night Music

2LP MAREK ZEBROWSKI DAVID LYNCH Polish Night Music nr katalogowy: SBESTLP72
 • Wydawca: Bobkind Inc. SBESTLP72

  Rok wydania: 2015

   

                  MAREK ZEBROWSKI DAVID LYNCH

                         Polish Night Music

   

   


  Side A
  1. Night - City Back Street
  2. Night - A Landscape With Factory

  Side B
  1. Night - Interiors
  2. Night - A Woman On A Dark Street Corner

  Bonus Disc:
  1. Night (Memories of Machines)
  2. Night (Unfilled Dreams)
  3. Night (The Great Electrical Pants Stand Like Cathedrals)
  4. Night (Snowfalls Through The Black Leafless Trees)

     Muzyka do "Inland Empire" jest jednym z wielu polskich akcentów w tej produkcji. Konsultantem muzycznym był tu nie Badalamenti, lecz polski muzyk Marek Żebrowski. Z nim Lynch wystąpił w serii koncertów poprzedzających premierowe projekcje filmu, zaś sama współpraca artystów zaczęła się w 2004 roku. Pierwszy koncert pod hasłem "Polish Night Music" miał miejsce w 2006 roku w... polskim konsulacie w Nowym Jorku.

  O ile Żebrowski jest profesjonalnym muzykiem, o tyle Lynch otwarcie przyznaje, że - poza solowymi improwizacjami we własnej sypialni - nie ma na tym polu żadnego doświadczenia. Nic dziwnego, że współpraca artystów oparta była na improwizacji i subtelnym wyczuciu partnera. "Żebrowski musi słuchać tego co gram i podążać za mną, bo ja nie jestem w stanie podążać za nim" - mówił Lynch w jednym z wywiadów. Biorąc pod uwagę jego wkład w album, nie było to trudne. Generując z prostego Korga mroczne, niepokojące drony, Lynch tworzy raczej statyczny akompaniament dla fortepianowych partii. Te zaś są oszczędne i drżące. Choć Angelo Badalamenti nie zagrał tu ani jednego dźwięku, jego duch unosi się nad całością. Sennym echem odbija się tu surrealistyczny "Laura Palmer's Theme" z "Twin Peaks" - niby słoneczny, niby księżycowy, ale przede wszystkim zawierający w sobie nieokreślony smutek - to klimat, dzięki któremu do filmów Lyncha można wracać wielokrotnie bez znużenia.

  "Polish Night Music" nie jest przełomową produkcją, lecz stanowi coś więcej niż tylko muzyczne kuriozum. Improwizowana płyta jednego z najbardziej intrygujących reżyserów na świecie otwiera kolejne drzwi do jego wnętrza.


   

  Płyta LP winylowa nowa, zafoliowana.

   

 • Liczba płyt w wydaniu dwie
  Stan Nowy
  Opakowanie w folii
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

120,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty