CD BALLADY i ROMANSE Córki dancingu muzyka z filmu

CD BALLADY i ROMANSE Córki dancingu muzyka z filmu nr katalogowy: 9596902
 • Wydawca: Warner Music 9596902
  Rok wydania: 2016

                  

                BALLADY i ROMANSE

                    Córki dancingu


  1. Dywany
  2. Czary Mary
  3. Byłaś serca biciem
  4. Prorok-
  5. Mucha
  6. Łóżko
  7. Daj mi tę noc/Baw się do dna
  8. Policjantka
  9. Mniej mnie w swojej opiece
  10. Przyszłam do miasta
  11. Pętla
  12. Finał
  13. Sz

  Zespół Ballady i Romanse powstał 2007 roku, założony przez dwie siostry Zuzannę i Barbarę Wrońskie.
  W roku 2008 Galeria Raster wydała pierwszą płytę sióstr pt. „Ballady i Romanse”. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność oraz recenzentów.

  W roku 2011 siostry nagrały płytę „Zapomnij” co dostrzegło i doceniło środowisko zarówno muzyczne, publiczność jak i dziennikarze. Album ten był nominowany do Paszportów Polityki, a siostry do nagrody „Wdechy”. Otrzymały też nagrodę „Gwarancji Kultury” TVP Kultura a ich album został płytą roku 2011 według Gazety Wyborczej.

  W 2015 roku światło dzienne ujrzał musical o siostrach syrenach w Warszawie p.t. „Córki Dancingu” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej z piosenkami i muzyką Ballad i Romansów. Prace nad filmem trwały cztery lata. Film dostał wiele prestiżowych nagród na festiwalach w kraju i za granicą wśród nich najważniejszą na Festiwalu Filmów Sundance 2016 za unikalną wizję i design oraz w Gdyni 2015 za najlepszy debiut. Film nie skończył jeszcze objeżdżać festiwali na całym świecie, ale już wiadomo, że otrzymał mnóstwo nagród.

  Teraz Ballady i Romanse wracają po przerwie z trzecią już płytą pt. „Córki Dancingu”. Na płycie usłyszymy piosenki z musicalu w nowych, bardziej rozbudowanych wersjach a przede wszystkim wykonywane przez same siostry!!! Płyta charakteryzuję się mocnym elektronicznym brzmieniem, co jest sporą zmianą estetyczną dla zespołu. Jest bardzo zróżnicowana. Raz cynicznie porywa w stronę muzyki Pop z gatunku sisters evil pop, aby za chwilę, rzucić słuchacza do dusznego pokoju, gdzie słychać wisielczy tekst i nieśmiało rozbrzmiewające pianino z popularnego gatunku analog rezors sounds.

  Płyta „Córki Dancingu” z pozoru łatwa i wesoła dla niewymagającego słuchacza, ma zaszyty z muzyce i tekstach – co jest znakiem firmowym sióstr, smutek i pewnego rodzaju ciężar – który dostrzegą nieliczni. Płyta powstawała w wielu miejscach, ale ostatecznie współprodukował ją Marcin Macuk, kompozytor i producent współpracujący itp. z Katarzyną Nosowską, a od teraz także kolega sióstr. Premiera już 30.04.2016. „Naprawdę nie możemy się doczekać” – mówią siostry Wrońskie.  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana, digipack.
   


   
 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu jedna
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

36,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty