CD DANIEL BLOOM Nieulotne + MOŻDŻER soundtrack

CD DANIEL BLOOM Nieulotne + MOŻDŻER soundtrack nr katalogowy: 4810239
 • Wydawca: Universal 4810239
  Rok wydania: 2013
   

                             DANIEL BLOOM
                           Nieulotne


  1. Lasting 1:34
  2. Requena 2:02
  3. Composition for flies and Shepherd 3:55
  4. Lasting moments 4:10
  5. Love Theme 2:17
  6. Overture in the air 6:27
  7. Hidden star 2:32
  8. Cylinder 2:11
  9. Finca 4:04
  10. Karina 1:26
  11. Kelpie 7:38
  12. Back to Cracow 6:50
  13. Michał 1:15
   
   


  Daniel Bloom - kompozycje, aranżacje, produkcja i wykonanie z udziałem:

  Leszek Możdżer – fortepian w utworach nr 1, 4, 6, 7, 10, 12, 13,
  Aleksandra Kwiatek – skrzypce w utworze nr 6
  Grzegorz Czachor - nagranie partii fortepianu i skrzypiec

   

  DANIEL BLOOM - kompozytor i producent muzyczny. Skomponował muzykę min. do filmów Kallafiorr, Tulipany, Wszystko co Kocham. Znany z pięknych i bardzo przestrzennie rozbudowanych kompozycji. Jego ścieżki dźwiękowe były wielokrotnie nominowane do najważniejszych polskich nagród muzycznych i filmowych. Muzyczny świat, który wykreował Daniel Bloom to rozpoznawalna i bardzo charakterystyczna przestrzeń dźwiękowa. Pojedyncze dźwięki w jego kompozycjach - zwłaszcza elektroniczne - są czymś równie ważnym, co harmonia czy temat muzyczny tworzący melodię. Elektronika, zastosowana w bardzo przemyślany i osobisty sposób stanowi główną siłę kompozytora. Na ścieżce dźwiękowej do filmu Tulipany i Wszystko co kocham partie fortepianu zagrał Leszek Możdżer. Współpraca artystów przyniosła, oryginalną w swej formie, elektroniczno – fortepianową muzykę.

  Największą siłą muzyki Daniela Blooma jest różnorodność i nieprzewidywalność brzmieniowa i aranżacyjna. Każda z jego płyt jest kompletnie inna. Każda jest oddzielną, muzyczną opowieścią. Jak mówi sam kompozytor: ”… najbardziej fascynuje mnie poszukiwanie i kreowanie dźwięków…” Najnowszym dziełem artysty jest muzyka do filmu Nieulotne w reż. Jacka Borcucha. Premiera światowa filmu miała miejsce w Sundance USA, największym festiwalu kina niezależnego na świecie. To drugi film reżysera, który dostał się do konkursu tego prestiżowego festiwalu. Pierwszym był Wszystko co kocham w 2010 roku. Muzyka z filmu Nieulotne to elektroniczna symfonia. Rozpoczynający płytę temat grany przez Leszka Możdżera otwiera w sposób przejmujący nieznaną mroczną przestrzeń. Muzyka ta jest nieoczywista, wychodząca często poza 12 tonową, klasyczną skalę. Dźwiękom elektronicznym towarzyszą dźwięki natury jak w „Utworze na muchy i Pasterza” (Composition for flies and Shepherd) czy w „Uwerturze w powietrzu” (Overture In the air). Daniel Bloom posługuje się tu zupełnie inną narracją brzmieniową i kompozytorską, niż na poprzednich płytach. Frazy muzyczne są wyłącznie przyporządkowane kompozycjom na fortepian. Cała reszta to elektroniczna muzyka współczesna pozbawiona granic narzuconych przez 12 tonową skalę. Jest w tym wszystkim przemyślany koncept dostosowania muzyki do rzeczywistego stanu emocjonalnego bohaterów filmu, poprzez tzw. „niezdeterminowanie”.

  Prekursorami muzyki niezdeterminowanej i odcinającej się od wcześniejszego romantyzmu XIX-wiecznego byli od lat 20 XX wieku min. John Cage i Henry Cowell. Obaj rozstrajali instrumenty i preparowali własne brzmienia tworząc zupełnie nową jakość w muzyce. Instrumenty na płycie Nieulotne, momentami pięknie rozstrojone, rysują bardzo wyrazistą i przejmującą przestrzeń muzyczną. Przez całą płytę przewija się temat główny na fortepian. Pozwala on na chwilę jakby zaczerpnąć powietrza... Soundtrack do filmu Nieulotne umożliwia widzowi odbieranie obrazu w pełniejszy sposób. To ciąg dalszy historii bohaterów, którego jedynym ograniczeniem staje się granica ludzkiej wyobraźni.. To ważny krok w poszukiwaniu dźwięków przez Daniela Blooma.


   
  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana, digipack.

 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu jedna
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

40,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty