2CD ALEKSANDER DĘBICZ MARCIN ZDUNIK Bach Stories

2CD ALEKSANDER DĘBICZ MARCIN ZDUNIK Bach Stories nr katalogowy: 9583155
 • Wydawca: Warner Music 9584015

  Rok wydania: 2017

   

                     Bach Stories 

                    

  CD 1
  1-4. Sonata G-dur BWV 1027
  5. Chorał Jesus bleibet meine Freunde z kantaty BWV 147
  6-9. Sonata D-dur BWV 1028
  10. Aria Schafe können sicher weiden z kantaty BWV 208
  11-13.  Sonata g-moll BWV 1029
  14 Aria Vergnügte Ruh, beliebte Seelenlust z kantaty BWV 170
   
  CD 2
  1. Improwizacja I
  2. Von Gott will ich nicht lassen BWV 658
  3. Improwizacja II
  4. O Lamm Gottes unschuldig BWV 656a
  5. Erbarm' dich, o Herre Gott BWV 721
  6. Improwizacja III
  7. Herr Gott, nun schleuss den Himmel auf BWV
  8. Nun freut euch, lieben Christen g'mein BWV 734
  9. Improwizacja IV
  10. Nun komm der Heiden Heiland BWV 659
  11. Herr Jesu Christ, dich zu uns wend BWV
  12. Improwizacja V
  13. Wachet auf, ruft uns die Stimme BWV 645
  14. O Mensch, bewein dein Sünde groß BWV 622
  15. Improwizacja VI
  16. Ich ruf zu dir, Herr Jesu Christ BWV 639
       

   

  Aleksander Dębicz – fortepian
  Marcin Zdunik – wiolonczela

  Wszystkie transkrypcje zostały opracowane przez wykonawców.

  „Bach Stories” nie jest kolejną nową płytą. To przedstawienie nowego sposobu myślenia o wykonawstwie muzyki i  powrót do dawnej praktyki muzycznej w jej współczesnym wydaniu. Przyjaźń dwóch młodych, ale już utytułowanych muzyków, zaowocowała dwupłytowym albumem, na którym prezentowane są ponadczasowe dzieła mistrza Johanna Sebastiana Bacha oraz autorskie improwizacje nimi inspirowane.  Interpretacje Aleksandra Dębicza i Marcina Zdunika  cechuje tak wirtuozeria i techniczna precyzja, jak i dramaturgia oraz radość i świeżość wykonania.
  Klasyczne - nie zaś jazzowe - improwizacje stanowią pomost pomiędzy epokami. Uwspółcześniają muzykę Bacha, wykorzystując nowe środki wyrazu.  Tytuł płyty przenosi Bacha w XXI wiek i łączy go z popkulturą.

  „Bach Stories”, podobnie jak „Star Wars Stories” czy „Batman Stories” jest nawiązaniem do kontynuacji popularnych historii, rozgrywających się w świecie oryginału, ale stanowiących autonomiczne historie. Muzyka Bacha niezwykle poruszała naszą wyobraźnię, wywołując zarówno proste skojarzenia, jak i prowokując do tworzenia skomplikowanych fabuł. – opowiadają muzycy - Nie będziemy zdradzać historii, jakie przychodziły nam do głowy, ponieważ mamy nadzieję, że słuchacz doświadczy podobnych przeżyć.

  Aleksander Dębicz, zwycięzca Transatlantyk Instant Composition Contest 2013, zapoczątkował swój kontrakt z Warner Classics płytą zawierającą cykl 12 kompozycji pianisty inspirowanych muzyką filmową. „Cinematic Piano” odniosło wielki sukces i przysporzyło artyście wielu fanów. Drugi album artysty, jednocześnie pierwsza płyta duetu Aleksander Dębicz & Marcin Zdunik, poświęcona jest muzyce Jana Sebastiana Bacha i jej miejscu we współczesnym świecie. Wybór ten nie jest przypadkowy - muzyka lipskiego kantora zawsze była bliska Aleksandrowi Dębiczowi. Jest on także laureatem wielu konkursów Bachowskich.

  Marcin Zdunik należy do czołowych wiolonczelistów młodego pokolenia. W sezonie 2016/2017 jest rezydentem Filharmonii Narodowej, gdzie odbyła się sesja nagraniowa „Bach Stories”.  Akustyka jednej z głównych polskich sal koncertowych dodatkowo inspirowała muzyków.
  Duet Aleksander Dębicz & Marcin Zdunik koncertuje na co dzień w kraju i za granicą, wykonując repertuar Bachowski, a także m.in. dzieła Fryderyka Chopina i Franciszka Schuberta. Za każdym razem ich koncerty to wielkie święto muzyki, podczas którego perłom muzyki klasycznej nadane zostają nowe znaczenia.
  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana, digipack.
 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu dwie
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

60,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty