2CD NOWOWIEJSKI Quo Vadis Oratorium / BOROWICZ

2CD NOWOWIEJSKI Quo Vadis Oratorium / BOROWICZ nr katalogowy: CPO 555 089-2
 • Wydawca : CPO 555 089-2
  Rok wydania: 2017

  Total time : 95:15

   
   
   
                  FELIKS NOWOWIEJSKI

                          Quo Vadis

         

  Oratorio for Solo Voices, Mixed Choir, Organ & Orchestra
    
  Wioletta Chodowicz-Soprano
  Robert Gierlach - Baritone
  Wojtek Gierlach - Bass
  Sławomir Kamiński - Organ
  Podlasie Opera and Philharmonic Choir
  Poznań Philharmonic Orchestra
  Lukasz Borowicz - Conductor

   

  Niemiecka wytwórnia CPO wydała przygotowany przez Filharmonię Poznańską album z oratorium „Quo Vadis” Feliksa Nowowiejskiego. 
  W nagraniu udział wzięli soliści: sopranistka Wioletta Chodowicz, baryton Robert Gierlach, bas Wojtek Gierlach, organista Sławomir Kamiński oraz Chór Filharmonii i Opery Podlaskiej przygotowany przez Violettę Bielecką i Orkiestrę Filharmonii Poznańskiej pod batutą Łukasza Borowicza.

  Rainer W. Janka na niemieckim portalu „Klassik Heute” napisał: „Łukasz Borowicz poświęcił się temu oratorium z czułym i namiętnym zaangażowaniem. Można powiedzieć, że wręcz oddał mu się całkowicie, a jego artyści odpowiedzieli z równą muzyczną pasją. Czas najwyższy ponownie odkryć Feliksa Nowowiejskiego”. W trzech ocenianych kategoriach: poziom artystyczny, jakość dźwięku i wrażenie ogólne niemiecki recenzent daje albumowi maksymalne 10 punktów.
  Natomiast Remy Franck na luksemburskim portalu pizzicato.lu stwierdza: „Brzmienie Orkiestry Filharmonii Poznańskiej i Chóru Podlaskiego jest transparentne i rozkwita w intensywnych barwach. Borowicz zachowuje pełen dramatyzm, efektownie go podsycając, ale zależy mu głównie na tym, aby muzyka była nastrojowa, a jej przesłanie znalazło się w centrum uwagi”. Luksemburski recenzent zwraca też uwagę, że Łukasz Borowicz dyryguje utworem z polskim tekstem, tak jak życzyłby sobie tego kompozytor, co jest jedną z wyraźnych zalet poznańskiego nagrania.
  Dodajmy, że nagranie zarejestrowane zostało podczas koncertu, który odbył się 29 czerwca ubiegłego roku w Auli UAM. Ma więc swoją dodatkową wartość. Jego jakość to też zasługa reżysera Heina Laabsa i realizatorów dźwięku Łukasza Kurzawskiego i Jacka Frączka.
  Przypomnijmy, że światowe prawykonanie „Quo Vadis” odbyło się 4 maja 1907 w Usti nad Łabą.  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana.


   

 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu dwie
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

94,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty