2CD PIOTR ANDERSZEWSKI Live at Carnegie Hall BACH SCHUMANN BARTOK

2CD PIOTR ANDERSZEWSKI Live at Carnegie Hall BACH SCHUMANN BARTOK nr katalogowy: 5099926729121
 • Wydawca: Erato / Warner Classics
  Rok wydania: 2009
  Total time: 42:48 + 41:40

  PIOTR ANDERSZEWSKI piano
  Live at Carnegie Hall

  CD1:
  1. Applause
  2 -7. Bach: Partita No. 2 in C minor
  8 - 12. Schumann: Faschingsschwank aus Wien (Carnival scenes from Vienna) Op. 26
  CD2:
  1 - 4. Janáček: V mlhách (in the mists)
  5 - 7. Beethoven: Piano Sonata No. 31 in A-flat Major, Op. 110
  8. Encore - Bartók: Three Hungarian Folksongs from the Csik District Sz 35a/BB45b

  Współpracujący od dziesięciu lat z Virgin Classics fascynujący polski pianista dał recital w jednej z legendarnych sal koncertowych.

  Od czasów pierwszej płyty Anderszewskiego wydanej przez Virgin Classics w roku 2000, Diabelli Variations Beethovena, polski pianista powiększył swój repertuar o utwory Bacha i Mozarta, kolejne dzieła Beethovena oraz Chopina, a także Szymanowskiego i Weberna.

  Album "Piotr Anderszewski At Carnegie Hall" zawiera utwory wykonane przez Anderszewskiego na żywo podczas niedawnego recitalu, zarejestrowanego na początku grudnia 2008 r. w legendarnym nowojorskim Carnegie Hall. Krytyk New York Timesa nie pozostawia wątpliwości, że było to niezwykłe przeżycie muzyczne.

  Trudno jest nie popadać w bezgraniczny zachwyt w zetknięciu z wrażliwością i siłą wyobraźni Piotra Anderszewskiego. Od początkowej Symfonii z Partity nr 2 Bacha w tonacji c-moll (BWV 826), która otwiera recital Anderszewskiego w Carnegie Hall, jego delikatne zrównoważenie dźwięku z przestrzenią przenika dreszcz emocji. W jego przejrzystej, wymownej grze można bez problemu wyróżnić każdy kontrapunkt. Sarabanda jest imponująca i wciągająca, a zamykające Capriccio niesłychanie żwawe.

  Podobne cechy charakteryzują ujmujące wykonanie Faschingsschwank aus Wien Schumanna. Anderszewski przeciąga czułe frazy w Romanze, staje się gwałtowny w Intermezzo i zachowuje przejrzystość w oszałamiającej prędkości Finale.

  Grając otwierające drugą połowę programu We mgle Janáčka, Anderszewski zgłębia przepastne pokłady ekspresji. W każdej z czterech części tęskna melodia wije się pośród opalizujących harmonicznych współbrzmień przywodzących na myśl muzykę Debussy?ego, by następnie ukazać się w pełnej krasie niczym wspomnienie, które staje się coraz mniej mgliste i zyskuje coraz więcej szczegółów. Szczególnie druga część w wykonaniu Anderszewskiego wydaje się przywoływać nieco nostalgicznego romantyzmu odbieranego z rezerwą, która później przeradza się w żywą pasję.

  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana, jewel case.

 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu dwie
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

67,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

Chwilowy brak towaru

Dostępność: 0 szt.

Waga: 0 kg

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty