CD BEETHOVEN Sonaty Wariacje THIEL DROGOSZ

CD BEETHOVEN Sonaty Wariacje THIEL DROGOSZ nr katalogowy: ACD 225-2
 • Wydawca: CD Accord / NFM ACD 225-2

  Rok wydania: 2016

  Total time: 58:55


   

                      MIECZYSŁAW WAJNBERG

               KWARTET ŚLĄSKI / SILESIAN QUARTET


  Sonata F-dur op. 5 nr 1 na fortepian i wiolonczelę

  1. Adagio sostenuto - Allegro
  2. Rondo: Allegro vivace

  Sonata g-moll op. 5 nr 2 na fortepian i wiolonczelę
  3. Adagio sostenuto ed espressivo - Allegro molto piu tosto presto
  4. Rondo: Allegro
  5. 12 Wariacji G-dur na temat See, the conqu'ring hero comes z oratorium Hänadla Juda Machabeusz WoO 45
   

   


  Jarosław Thiel - cello
  Katarzyna Drogosz - fortepiano


  Dzieła kameralne Ludwiga van Beethovena bez wątpienia należą do najważniejszych osiągnięć kompozytorskich w historii muzyki. Tym bardziej zadziwia fakt, że w polskiej fonografii znajdujemy niezwykle mało płyt poświęconych temu repertuarowi nagranych przez rodzimych artystów.

  Tę lukę próbuje zapełnić nagranie Sonat Beethovena z opusu 5 dokonane przez wiolonczelistę Jarosława Thiela i pianistkę Katarzynę Drogosz. Utwory te zajmują szczególne miejsce w historii muzyki: są pierwszymi sonatami przeznaczonymi na wiolonczelę, w których została zarzucona tradycja komponowania w oparciu o technikę basso continuo na rzecz w pełni opracowanej partii fortepianu i równorzędnej roli obu instrumentów. Rejestracja tych Sonat jest niezwykła także przez swój pionierski charakter - artyści grają na kopiach instrumentów historycznych w stylistyce wykonawstwa "historycznie poinformowanego", co w przypadku repertuaru klasycznego jest wciąż na naszym rynku płytowym ewenementem.

  Dla Jarosława Thiela, dyrektora artystycznego Wrocławskiej Orkiestry Barokowej od lat związanego z Narodowym Forum Muzyki (wcześniej Filharmonią Wrocławską), będzie to fonograficzny debiut w repertuarze kameralnym - choć artysta ma w dorobku kilkanaście rejestracji płytowych jako członek niemieckich zespołów muzyki dawnej i dyrygent Wrocławskiej Orkiestry Barokowej.

  Publikacja tego nagrania z pewnością będzie ważnym głosem wzbogacającym panoramę życia muzycznego na naszym rynku fonograficznym - świadczy o tym ranga prezentowanego repertuaru, estetyka wykonawcza inspirowana stylistycznym wykonawstwem muzyki dawnej oraz dotychczasowy dorobek instrumentalistów firmujących tę produkcję.


   

  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana, digipack.

 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu jedna
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

46,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty