CD CHOPIN Etiudy / Etudes FILIP WOJCIECHOWSKI

CD CHOPIN Etiudy / Etudes FILIP WOJCIECHOWSKI nr katalogowy: CD-T 818
 • Wydawca: Tonpress CD-T 818

  Rok wydania:  2006

              

                     FRYDERYK CHOPIN

                FILIP WOJCIECHOWSKI  piano

   
  1. Etiuda E-dur op.10 nr 3
  2. Etiuda cis-moll op.10 nr 4
  3. Etiuda es-moll op.10 nr 6
  4. Etiuda C-dur op.10 nr 7
  5. Etiuda c-moll op.10 nr 12
  6. Etiuda As-dur op.25 nr 1
  7. Etiuda f-moll op.25 nr 2
  8. Etiuda e-moll op.25 nr 5
  9. Etiuda cis-moll op.25 nr 7
  10. Etiuda a-moll op.25 nr 11
  11. Ballada g-moll op.23
  12. Ballada f-moll op.52

   

  Nagrań dokonano na fortepianie marki Steinway w Polskim Radiu w Warszawie w maju 1995 r.

  Filip Wojciechowski - pianista, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalla. Artysta zdobył wiele nagród na konkursach pianistycznych m.in.: w Paryżu (Konkurs im. Claude Kahna), Darmstad (Europejski Konkurs Chopinowski) i Warszawie, gdzie otrzymał nagrodę specjalną na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina. Występował z recitalami m.in. w Filharmonii Berlińskiej, Opera House w Monte Carlo, Tokyo International Forum. W swoim dorobku artystycznym posiada liczne nagrania dokonane dla Polskiego Radia i Telewizji oraz wytwórni płytowych m.in. japońskiej Denon i polskiej Dux.

  Filip Wojciechowski jest również uznanym pianistą jazzowym. Swoje pierwsze znaczące sukcesy odnosił w zespole Central Heating Trio, z którym zdobył wiele nagród na konkursach jazzowych w kraju i za granicą (I nagrodę na konkursie   "Jazz Juniors" w Krakowie, nagrodę Festiwalu "Pomorska Jesień Jazzowa" - tzw. "Klucz do Kariery" oraz nagrodę za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego w Hoeilart w Belgi). Pianista występował również w kwartecie Zbigniewa Namysłowskiego, Garego Guthmana, z Krzesimirem Dębskim oraz Richardem Galliano.

  W roku 2000 powstało Filip Wojciechowski Trio, które obok lidera tworzą: Paweł Pańta i Cezary Konrad. W maju 2010 z okazji obchodów Roku Chopinowskiego ukazała się najnowsza płyta zespołu pt. "Chopin" wydana przez Polskie Radio z jazzowymi transkrypcjami utworów Chopina w aranżacjach lidera.

  W roku 2011 Polskie Radio SA. i Licomp Empik Multimedia wydało kolejną tym razem autorską płytę Filip Wojciechowski "Moments" na, której obok lidera wystąpili: Gary Guthman, Marcin Kajper, Paweł Pańta i Cezary Konrad oraz gościnnie Polska Filharmonia Sinfonia Baltica pod dyrekcją Bohdana Jarmołowicza.


   


  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana.


 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu jedna
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

17,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

Chwilowy brak towaru

Dostępność: 0 szt.

Waga: 0 kg

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty