CD JANUSZ WAWROWSKI Brillante WIENIAWSKI BRUCH

CD JANUSZ WAWROWSKI Brillante WIENIAWSKI BRUCH nr katalogowy: 9580844
 • Wydawca: Warner Music 9580844

  Rok wydania: 2017
   
                JANUSZ WAWROWSKI
                       Brillante  Henryk Wieniawski II Koncert skrzypcowy d- moll op. 22
  1. I. Allegro moderato
  2. II. Romance. Andante ma non troppo
  3. III Allegro con fuoco – Allegro moderato (a la Zingara)
  Max Bruch Fantazja szkocka na skrzypce i orkiestrę op. 46
  4. I. Einleitung. Grave – Adagio cantabile
  5. II. Allegro – Adagio
  6. III. Andante sostenuto
  7. IV. Finale. Allegro guerriero


  Janusz Wawrowski - violin
  Daniel Raiskin - conductor
  Stuttgarter Philharmoniker

  Myślę, że Wieniawski poprzez dodanie motywów polskich, momentami nawiązujących wręcz do Chopina, chciał podkreślić w swoim Koncercie dziedzictwo kulturowe i tradycje muzyczne kraju, który wówczas nie istniał na mapach Europy. Bruch natomiast poszukiwał charakterystycznych motywów, jakich niewątpliwie dostarczyć mu mogła muzyka ludowa Szkocji.
  (Janusz Wawrowski)

  …performances at the edge of possibility!
  (Erica Jeal, "The Guardian")

  Pierwszy album – "Aurora" z udziałem pianisty José Gallardo odniósł sukces komercyjny, zaś drugi – "Sequenza" uzyskał wiele pozytywnych recenzji na całym świecie (m.in. w "The Guardian") oraz nagrodę Fryderyk. Janusz Wawrowski koncertuje w Polsce i za granicą, 2 i 3 marca wykonał dwa koncerty ze Stuttgarter Philharmoniker pod dyrekcją Maestro Daniela Raiskina, co zaowocowało propozycją nagrań dla Warner Classics.

  Album zawiera zarówno muzykę polską, jak i niemiecką – II Koncert skrzypcowy Henryka Wieniawskiego oraz Fantazję Szkocką Maxa Brucha, co stanowi szczególny dialog pomiędzy narodem polskim i niemieckim, które dzielą wspólną, nieraz trudną historię.

  "Tytuł płyty Janusza Wawrowskiego & Stuttgarter Philharmoniker, Brillante, zgodnie ze dosłownym i przenośnym znaczeniem tego słowa w niejednym języku europejskim (lśniący i świetlisty, ale też wspaniały i błyskotliwy), prowokuje jawne skojarzenia z wykonawczą wirtuozerią" – pisze o albumie dr hab. Iwona Lindstedt – "Absolutnie słuszne, gdyż płyta zawiera dwa reprezentatywne, XIX-wieczne jej przykłady w dziełach na skrzypce z orkiestrą. Wirtuozeria będąca jednym ze znaków rozpoznawczych epoki romantycznej, związana z rozmaitymi kontekstami ówczesnego życia społecznego, wywarła silny wpływ na niemal wszystkie formy i gatunki uprawianej wówczas muzyki. A na jej firmamencie rozbłysły prawdziwe gwiazdy".

  Wydawnictwo powstało we współpracy z Instytutem Polskim w Düsseldorfie z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, przy wsparciu Polpharmy Sp. z o.o.  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana.

 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu jedna
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

38,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty