CD JOLANTA SOSNOWSKA & FRIENDS BaRock & Vienna

CD JOLANTA SOSNOWSKA & FRIENDS BaRock & Vienna nr katalogowy: For Tune 0082 001
 • Wydawca: For Tune 0082 001
  Rok wydania: 2015

  Total time: 47:25


                JOLANTA SOSNOWSKA & FRIENDS
                      BaRock & Vienna
                       

  1. Ciaccona in A major (Arienzu den Baletten) 07:16
  2. Seconda Aria in D major [Courante-Gavotte-Gigue] (Suites) 02:01
  3. Sonata “Turkenschlachtbei Wien 1683” 09:02
  4. Sonata in A major no 5 (Sonatinae XII) 06:39
  5. Sonata in A 08:50
  6. Sonata in D major RV 810 - I. Andante 02:26
  7. Sonata in D major RV 810 - II. Allegro 02:02
  8. Sonata in D major RV 810 - III. Largo 02:31
  9. Sonata in D major RV 810 - IV. Allegro 01:50
  10. Sonata Prima 04:48

   

   

  Jolanta Sosnowska - skrzypce barokowe
  Magdalena Malec - klawesyn, pozytyw
  Mirko Arnone - teorba, gitara barokowa
  Tore Eketorp - violone G

  Jolanta Sosnowska z powodzeniem wykonuje muzykę od baroku po współczesność z zachowaniem kanonów interpretacji każdej epoki. Jest zdobywczynią I nagrody w Konkursie Skrzypcowym im. Paula Rollanda w USA i finalistką kilku prestiżowych konkursów muzyki dawnej. Jako skrzypaczka barokowa, koncertująca na oryginalnym XVIII wiecznym instrumencie, ma na swoim koncie występy solowe w holenderskim Concertgebouw Amsterdam (jako stypendystka holenderskiej Jumpstart Jr. Foundation) i w austriackim Konzerthaus Wien. W roku 2012, po sukcesach na II Międzynarodowym Konkursie im. Heinricha Bibera w St. Florian, została zaproszona do wykonania recitali w ramach festiwali muzyki dawnej Resonanzen i InnsbruckerFestwochen der Alten Musik w Austrii. Oprócz występów w niemal wszystkich krajach europejskich, ma na swoim koncie także koncerty w Japonii, Meksyku, Peru, w Rosji i w USA. Artystka dokonała również licznych nagrań płytowych i audycji radiowych, m.in. dla austriackiego radia ORF, meksykańskiego OPUS oraz wytwórni:Sony Classical, Pan Classics, Gramola, Deutsche Grammophon czy Naxos.

  Prezentowana płyta baRock & vienna to pierwszy album w dyskografii artystki z muzyką austriacką, w większości barokową (wyjątek: Sonata in D major RV 810 Vivaldiego), na którym prezentuje ona specjalną selekcję utworów, pochodzących zarówno ze zbiorów austriackich jak i brytyjskich. Trzy spośród siedmiu kompozycji umieszczonych na płycie (Sonata in a, Sonata Prima, Seconda Aria in D major) zostały nagrane po raz pierwszy w historii światowej fonografii. Prezentowany album otwiera nową serię wydawniczą For Tune - srebrną - poświęconą muzyce dawnej.

  baRock & vienna to zaskakująca podróż po nieznanym Wiedniu - w czasy, kiedy Haydna czy Mozarta nawet nie było w planach! Czy wielka kultura muzyczna Wiednia istniała już przed nimi? Tak! W nagraniu baRock & vienna zarejestrowanym na niniejszym krążku CD, Jolanta Sosnowska wraz z przyjaciółmi z Bazylei udowadnia, że muzyka barokowa z Wiednia, choć nieznana, jest świeża, dynamiczna i szalenie wirtuozowska! Na płycie znalazły się nieznane oraz premierowo nagrane utwory włoskich i austriackich twórców, którzy swoje życie związali z Wiedniem. Nie zabrakło muzyki samego cesarza Habsburgów Leopolda oraz jego kapelmistrzów i ubiegających się o to stanowisko śmiałków! Ciekawostką niech będzie fakt, iż wielu z nich w dziwny sposób życie swe zakończyło właśnie w Wiedniu... W tajemniczych okolicznościach, w jednym z zaułków Wiednia pożegnał się z życiem Ignazio Albertini. Życie swoje dokończył w Wiedniu także sam Antonio Vivaldi, bez skutku szukając szczęścia w stolicy muzyki. Ach ten Wiedeń!
      

  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana.

 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu jedna
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

46,00  PLN
38,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty