DVD NIGEL KENNEDY Polish Spirit KARŁOWICZ MŁYNARSKI

DVD NIGEL KENNEDY Polish Spirit KARŁOWICZ MŁYNARSKI nr katalogowy: 3799349
 • Firma fonograficzna: EMI 2007
  Nr katalogowy:
  3799349
  Czas trwania: 110 min.

                         NIGEL KENNEDY
                       Polish Spirit

   

   

  1. Introducion: Karłowicz Violin concerto In Op. 8    
  2. Allegro Moderato    
  3. Romanza. Andante    
  4. Finale. Vivace Assai    
  5. J.S Bach: Prelude From Partita For Solo Violin In E    
   

  Młynarski Violin Concerto

  6. Allegro Moderato    
  7. Quasi Nocturno. Andante    
  8. Allegro Vivace    
  9. Monti: Czardas (Arranged By Nigel Kennedy)    
  10. Danny Boy (Trad) Arranged By Kennedy


  DVD z zapisem wyprzedanego do ostatniego miejsca zeszłorocznego koncertu w bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej.
  Oprócz koncertów Młynarskiego i Karłowicza, Kennedy uraczył rozentuzjazmowaną publiczność trzema bisami: Preludium z Partity E-dur Bacha oraz autorskimi aranżacjami Czardasza Vittoria Montiego i tradycyjną melodią irlandzką Danny Boy. Dwudziestominutowy materiał dodatkowy zawiera fragmenty koncertu oraz próby i został opatrzony komentarzem Kennedy’ego, dyrygenta Jacka Kaspszyka, pierwszego skrzypka orkiestry Jakuba Haufy oraz producenta EMI Davida Grovesa.
  DVD w reżyserii Johna Stanleya, wieloletniego współpracownika Kennedy’ego, pokazuje imponującą interakcję pomiędzy solistą, orkiestrą, dyrygentem i publicznością - zaangażowanie i radość, jaką wszyscy czerpią z koncertu.

  W części dokumentalnej Kennedy opowiada historię pewnej starej płyty Polskich Nagrań, sprezentowanej mu sześć lat wcześniej przez kogoś z publiczności, gdy artysta występował z koncertem skrzypcowym Elgara w Warszawie. Owa płyta sprawiła, że Nigel rozpoczął poszukiwania, które zaowocowały aktualnym repertuarem. Zapomniany album zawierał wykonanie II Koncertu skrzypcowego Młynarskiego, które zrobilo na Kennedym ogromne wrażenie. Artysta zaczął szukać informacji o życiu Młynarskiego i dowiedział się, że Emil Młynarski (1870-1935) aktywnie działał jako kompozytor i dyrygent w Polsce, Rosji, Wielkiej Brytanii oraz USA. Założył Filharmonię Warszawską, a także sprawował funkcję dziekana w filadelfijskim Curtis Institute of Music. 9 kwietnia 1935 roku pochowano go w Alei Zasłużonych Cmentarza Powązkowskiego, po czym jego twórczość popadła w zapomnienie zarówno w kraju, jak i na świecie.

  Polska Orkiestra Kameralna nigdy nie słyszała koncertu skrzypcowego Młynarskiego aż do chwili, gdy zaczęła przygotowywać go na występy z Kennedym, który postanowił zestawić ją z pięknym, choć rzadko wykonywanym koncertem skrzypcowym Mieczysława Karłowicza (urodzonego w 1876 roku), który zginął tragicznie w młodym wieku przygnieciony lawiną podczas narciarskiej wyprawy w Tatry w 1909 roku.

  Kennedy opowiada: "Fascynuje mnie końcówka romantyzmu: Elgar, Sibelius, to fantastyczny okres, nie ma tu ani jednej nudnej chwili. [Koncert Młynarskiego] to dokładnie ten typ muzyki, jaki lubię grać.”
  Kennedy, który od wielu lat posiada dom w Krakowie i od 2002 roku pełni funkcję dyrektora artystycznego Polskiej Orkiestry Kameralnej uzasadnia wybór repertuaru "wyjątkowym porozumieniem z orkiestrą”.
  "Praca z tak doskonałymi muzykami, którzy w ten sam sposób co ja cieszą się muzyką, to wielki zaszczyt. Możliwość pokazania światu nieznanych kompozytorów pochodzących z ich ojczyzny to najlepsza wizytówka takiej orkiestry.”  Płyta DVD oryginalna, nowa, zafoliowana.

 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu jedna
  Stan Nowy
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

69,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty