CD AŁŁA PUGACZOWA Collection

CD AŁŁA PUGACZOWA Collection nr katalogowy: AAC 301
 • Wydawca: A&A Music AAC 301
  Rok   wydania: 

               

                   AŁŁA PUGACZOWA 

   

  1. Mary
  2. Nie sprawiajcie mi bólu
  3. Bezsenność
  4. Urodzony pułkownik
  5. Dokąd wszyscy idą
  6. Och co za życie
  7. Podejdź bliżej
  8. Uciekała co sił
  9. Silna kobieta
  10. Nikomu Cię nie oddam
  11. Uchyl mi nieba
  12. Gigant
  13. Miłość jak sen
  14. Tu się urodziłam
  15. Tak, tak, nie, tak
  16. Dwa kieliszki
  17. Czarodziej
  18. Grabieżca


  Ałła Borisowna Pugaczowa, (ur. 15 kwietnia 1949 w Moskwie) – rosyjska piosenkarka, kompozytorka, aktorka, autorka tekstów, reżyser i producent muzyczny. Ukończyła wydział dyrygentury chóralnej Szkoły Muzycznej im. M. Ippolitowa-Iwanowa w Moskwie oraz wydział reżyserii estradowej w Państwowym Instytucie Sztuki Teatralnej im. A. Łunaczarskiego w Moskwie. Pugaczowa dysponuje głosem o rozpiętości ponad 3 oktaw (sopran - kontralt) i charakterystycznej barwie z chrypką. Wykształciła swoisty styl interpretacji, z pogranicza piosenki aktorskiej i rockowej, prezentowany w ramach konceptualnych widowisk estradowych: teatru piosenki.

  W 1975 roku otrzymała Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Złoty Orfeusz" w Słonecznym Brzegu za interpretację piosenki Arlekino. Grand Prix prestiżowego socjalistycznego festiwalu otwierało możliwość wydania płyty w monopolowej wówczas radzieckiej wytwórni „Melodia”. Wydany w 1975 roku winylowy krążek z 3 nagranymi przez Pugaczową piosenkami stał się kultową sensacją w ZSRR. Jaskrawa odmienność stylu wykonawczego Pugaczowej wobec dotychczasowych standardów radzieckiej estrady wywołała niesłychany rezonans wśród publiczności. „Arlekino” utorowała sobie drogę do radia, piosenkarka pojawiła się w telewizji, a singel „Ałła Pugaczowa” sprzedano w nakładzie ponad 15 mln, co jest porównywalne ze światowymi rekordami w tej dziedzinie.

  Od początku lat 80 stała się w ZSRR obiektem swoistego kultu. Poświęciła się wówczas także pracy kompozytorskiej, tworząc wiele sławnych piosenek, zwłaszcza we współpracy z poetą Ilją Rieznikiem. Od 1985 zwróciła się ku muzyce rockowej. W 1997 reprezentowała Rosję na konkursie Eurowizji w Dublinie.  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana. • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu jedna
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

10,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

Chwilowy brak towaru

Dostępność: 0 szt.

Waga: 0 kg

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty