CD NIC DO UKRYCIA Niepłytka płytka BIENIAS

CD NIC DO UKRYCIA Niepłytka płytka BIENIAS nr katalogowy: CD 810
 • Wydawca : Andromeda CD 810
  Rok wydania: 2014

   

                  NIC DO UKRYCIA

    Niepłytka płytka
   

  1. Zgodnie z przepisami
  2. Sobieczłowiek
  3. Autopsja
  4. Głupawa piosenka
  5. Niebo
  6. Stefan
  7. Takie sobie marzenie
  8. Rosół
  9. Genetyka poprzednika
  10. Morderca od serca
  11. Nie chcemy jeszcze...
  12. Nie pytaj
  13. On
  14. Ewolucja
  15. Melancholia

   

  Andrzej " Benek " Bienias
  Max Kowalski
  Adam Leśniak
  Przemek Sokół
  Boguś Zięba

   

  Stowarzyszenie Konstruktorów Słów i Dźwięków “ NIC DO UKRYCIA” narodziło się w zakopiańskim Teatrze Witkacego, z odwiecznej potrzeby przeżycia czegoś nowego. Jak w większości artystycznych zrywów, tak i tym razem zdecydował przypadek. Jeden człowiek podszedł do drugiego i powiedział: “ Zróbmy coś .“
  No i zrobili!

  Pierwszy raz ludziska ujrzeli i usłyszeli NDU w czasie 23-ich Urodzin Teatru Witkacego, w lutym 2008 roku. Na scenie ujawnili się w nowej formacji: Andrzej “ Benek” Bienias (śpiew, gitara i takie tam), Max Kowalski (kontrabas), Adam Leśniak (perkusja i ogólne poczucie rytmu), Przemo “ Jaskół “ Sokół (trąbka, flugelhorn i inne dmuchańce), Boguś Zięba (akordeon).

  Niechęć do grania coverów, zmusiła Benka do napisania swoich tekstów, które po okraszeniu muzyką reszty dżentelmenów, zamieniły się w jedyne w swoim rodzaju piosenki, mówiące, a raczej śpiewające o zwykłych ludziach i ich niezwykłych tęsknotach. Teksty, w których satyra przeplata się z poważnym (powiedzmy J) tonem, powoli, piosenka po piosence, wciągają słuchacza w świat “Stefana“ i “Morderców od serca“, ulegając chwilami “Melancholii” “Dziada“, który w czasie pełni, spełnia prośby wszystkich potrzebujących. “On” i “Sobieczłowiek“, mają “Takie sobie Marzenia“, o które ona “Nie pyta“, nawet jeśli na jego ustach pojawia się “Głupawa piosenka“, bo we krwi burzy się “Genetyka poprzednika”. A jeśli “Skutki rana u Romana” zmuszą go do tego, by “Umrzeć zgodnie z przepisami”, to pod wpływem “Autopsji”, widząc swoje odbicie w “Niebie”, zastanowi się nad “Ewolucją” i po prostu zacznie inaczej patrzeć na swoje życie, bo prawda w oczy kole, nawet, jeśli są to oka w “Rosole“. He, he!!! Znowu rym.

  Wszystko nurza się w absurdzie i specyficznym nastroju, posklejane w “Świat z łat”. Jeżeli tyle wytrzymaliśmy, to pewnie uda nam się jeszcze długo tworzyć i cieszyć się wspólnym graniem..


  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana, digipack.

 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu jedna
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

19,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

Chwilowy brak towaru

Dostępność: 0 szt.

Waga: 0 kg

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty