CD STAN BORYS Ikona

CD STAN BORYS Ikona nr katalogowy: 4628142
 • Wydawca : Warner Music 4628142
  Rok wydania: 2014

                      STAN BORYS

                           Ikona

   

  1. Ikona - Muzyka: Boguslaw Klimczuk, Słowa: Tadeusz Urgacz
  2. Bajdary - Muzyka: Mariusz Dubrawski, Słowa: Adam Mickiewicz
  3. Tworzywo - Muzyka: Mariusz Dubrawski, Słowa: Jan Paweł II
  4. Kyrie - Muzyka: Marek Sart, Słowa: Ewa Salska , Erian J Walko
  5. Pytasz co w moim życiu - Muzyka: Stan Borys, Słowa: Jan Lechon
  6. Krzyczę przez sen - Muzyka: Adam Slawinski, Słowa: Agnieszka Osiecka
  7. Stokrocie - Muzyka: Adam Abramek, Pawel Sot, Słowa: Stan Borys
  8. Prześliczna Zuzanna - Muzyka: Stan Borys, słowa: Bogdan Loebl
  9. Znieczulica - Muzyka: Grzegorz Stepien, Słowa: Stan Borys
  10. Zakopane serce gór - Muzyka: Bozena Zweig, Słowa: Stan Borys
  11. Szukam przyjaciela - Muzyka: Marek Sewen, Słowa: Stan Borys  Ikona polskiej muzyki wraca po 30 latach!

  Na scenie jest od ponad 50 lat, a wciąż zachwyca głosem i dodaje otuchy nieodłącznym uśmiechem. Stan Borys, jedna z największych postaci w historii polskiej muzyki rozrywkowej, przygotował nowy, doskonały album. Ma on wybitnie adekwatny tytuł – "Ikona".

  Stan Borys ma dziś ponad 72 lata, a 52 z nich poświęcił na śpiewanie i występowanie. Po co o tym wspominać? Choćby po to, żeby młodsi muzycy brali z niego przykład. Artysta wciąż jest w świetnej formie wokalnej, doskonałej fizycznej, a także w znakomitej kondycji duchowej (o sferę ducha bardzo dba). Jeżeli komuś marzy się tak długa i piękna kariera w show-biznesie, do tego w dobrym zdrowiu, trudno znaleźć lepszy wzór do naśladowania.
  Wielka forma wokalna i duchowość znajdują swoje odbicie na albumie "Ikona", który ma wyznaczoną datę premiery na 21 maja 2014 roku. Aż trudno w to uwierzyć, ale to pierwsza płyta Stana Borysa od 30 lat, która będzie mieć premierę w jego ojczyźnie! Jedna z największych ikon polskiej muzyki nagrała na nią 11 piosenek. Część to klasyki Stana Borysa w nowych, "urockowionych" wersjach, część stanowią nowe piosenki.

  Sesje nagraniowe odbyły się w Stanach Zjednoczonych (Filadelfia, Asbury Park w New Jersey) i Polsce (Izabelin Studio). Odpowiedzialnym za produkcję, realizację nagrań i aranżacje był Mariusz Dubrawski, z którym Stan Borys już wcześniej współpracował. Dubrawski napisał też muzykę do dwóch piosenek z płyty, w tym do wiersza Jana Pawła II "Tworzywo". Oprócz Dubrawskiego w pracach nad rejestracją i brzmieniem udział wzięli Grzegorz Stępień (autor muzyki do jednego utworu), Piotr Zygo, realizator nagrań 7 –miu piosenek, Adam Abramek ( autor muzyki jednej z piosenek) Sławomir Regulski – realizator jednej piosenki.
  Papież Polak nie jest jedynym poetą, którego wiersze zaśpiewał artysta. Na "Ikonie" są też zinterpretowane utwory Adama Mickiewicza i Jana Lechonia. Stan Borys zaśpiewał również między innymi jeden tekst Agnieszki Osieckiej oraz Bogdana Loebla .
  Artysta jest autorem tekstów czterech utworów, w tym do "Szukam przyjaciela" do muzyki Marka Sewena, ktora prapremierę swiatową miała na festiwalu Onda Nueva w Caracas (Wenezuela) tu w ostrzejszej, rockowej odsłonie, oraz fantastycznego miłosnego wyznania na rockową nutę "Stokrocie" kompozycji Abramek – Sot, W zestawie znajdziemy też nową wersję "Kyrie", oraz wspołczesne wersje rock – blues kompozycje Adama Slawinskiego z tekstem Agnieszki Osieckiej, a także "Ikona", kompozycja Boguslawa Klimczuka do tekstu Tadeusza Urgacza. Stan Borys jest także autorem muzyki do dwóch piosenek “Pytasz co w moim życiu z wszystkich rzeczą główną” – do wiersza Jana Lechonia, oraz pięknej kołysanki "Prześliczna Zuzanna" tekst Bogdana Loebla.

  Stan Borys jest od dawna częścią historii polskiej muzyki rozrywkowej, jego "Jaskółką uwięzioną" zachwycają się kolejne pokolenia melomanów. "Ikona" to legendarne utwory pokazane w nowoczesnych szatach, a obok nich nowe piosenki, które mają wszelkie dane ku temu, aby za jakiś czas dołączyć do pokaźnego grona evergreenów Stana Borysa. Artysta pokazuje nam, że symfoniczny oraz energetyczny gitarowy rock, to muzyka najbliższa jego sercu. Podkreśla też wrażliwość na poezję, którą z wielką maestrią interpretuje. Nam pozostaje tylko słuchać i zachwycać się.
  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana, digipack.
 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu jedna
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

28,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty