LP XXANAXX FWRD

LP XXANAXX FWRD nr katalogowy: 9593610
 • Wydawca: Warner Music 9593610
  Rok wydania:  2016

  XXANAXX FWRD

  Side A
  1. Leaves & Petals
  2. Nie znajdziesz mnie - Feat. Ten Typ Mes
  3. Sweetly Bitter
  4. Superboy
  5. Pod paznokciami
  6. Meltdown

  Side B
  1. Lekcja upadania
  2. Liquid Love
  3. Pseudoephedrine
  4. Kup Mi
  5. Blakk Blood - Feat. Baranovski
  6. Give U The World - Feat. Vnm

  XXANAXX to:
  Klaudia Szafrańska
  Michal Wu


  W czerwcu 2016 roku miała miejsce premiera drugiego albumu XANAXX – FWRD. Po niezwykle udanym sezonie festiwalowym zespół rusza w trasę koncertową FWRD TOUR. 7 października ukaże się wersja winylowa albumu FWRD.

  W maju minęły dwa lata od premiery "Triangles", debiutanckiego albumu duetu XXANAXX. W tym czasie zespół, tworzony przez wokalistkę Klaudię Szafrańską i producenta Michäla Wu, stał się jedną z czołowych grup na polskiej scenie alternatywnego elektronicznego popu. Dzięki świetnie przyjętemu debiutowi oraz popularności pochodzących z niego przebojowych singli "Stay" i "Story" XXANAXX zagrał dziesiątki, nierzadko wyprzedanych, koncertów w najważniejszych klubach w Polsce, wystąpił na większości liczących się letnich festiwali i zdobył liczne wyróżnienia w plebiscytach czytelników lubianych portali muzycznych, w tym nagrodę dla zespołu roku wg Muno.pl.

  Kiedy w grudniu ubiegłego roku Klaudia i Michał zagrali ostatni koncert w ramach trasy promującej "Triangles", od razu ruszyli do pracy nad płytą numer dwa. Efektem jest album zatytułowany "FWRD".

  To album inny niż "Triangles" – mówi kompozytor i producent nagrań XXANAXXU, Michäl Wu – Jest na nim mniej synthpopu, więcej popu. Po prostu popu.

  XXANAXX od początku balansował między muzyką alternatywną a tą bardziej przystępną, popową właśnie. Członkowie duetu przyznają, że na "FWRD" przechylają szalę w tę drugą, bardziej przystępną stronę. Do tanecznej klubowej elektroniki znanej już z ich dotychczasowych dokonań, tym razem dodają inspiracje muzyką soul, R&B i hip-hopem, gatunkami tak bardzo lubianymi przez Klaudię i Michała.

  Płyta winylowa, nowa, zafoliowana.
 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu jedna
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

52,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

Chwilowy brak towaru

Dostępność: 0 szt.

Waga: 0 kg

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty