CD JANEK SAMOŁYK Wrocław

CD JANEK SAMOŁYK Wrocław nr katalogowy: PRCD 1329 • Wydawca: Polskie Radio SA PRCD 1329
  Rok wydania: 2010
   
                    JANEK SAMOŁYK
                         Wrocław 


  1. Wszy        
  2. Anybody Home?        
  3. Piosenka O Pointach        
  4. Getting Colder        
  5. In The Name Of Progression        
  6. Portrait Of A Drunk Tunesmith        
  7. I Ain't Gonna Give Up (Yet)        
  8. Updating Family Trees        
  9. Zdjęcia        
  10. Wrocław        
  11. Marie From Paris
  Niewielu polskich artystów decyduje się tworzyć muzykę lekką, przyjemną, a przy tym inteligentną i niepozbawioną ambicji. Debiut wrocławskiego songwritera Janka Samołyka daje nadzieję na przełamanie tego impasu.

  Artysta pisze piosenki zarówno po angielsku, jak i w ojczystym języku. Od kilku lat funkcjonuje w undergroundzie. Mimo to, nie jest postacią anonimową. Uwagę poświęciły mu m.in.: Machina, Pulp, niemal wszystkie liczące się portale muzyczne i newsowe, a nawet magazyny młodzieżowe!
  Jego muzyka z pogranicza brytyjskiego rocka i poezji śpiewanej zachwyciła jurorów konkursu debiutów na OFF Festivalu 2009. Samołyk wygrał plebiscyt i zebrał pochlebne recenzje od jury, w którego składzie zasiadali m.in. Artur Rojek (Myslovitz) i Krzysztof Ostrowski (CKOD). W 2010 roku wrocławianin znalazł się wśród finalistów jarocińskiego Konkursu Młodych Zespołów.

  Janek Samołyk wśród swoich inspiracji wymienia m.in.: The Beatles, Beach Boys, The Smiths czy Marków - Jałowieckiego i Grechutę. Ślady miłości do tych artystów można odnaleźć w jedenastu piosenkach z płyty. Eklektyczny zestaw utworów jest spajany przez ciepły głos i wyjątkową osobowość Samołyka. Urokliwe kompozycje podszyte są eterycznymi dźwiękami: waltorni, skrzypiec oraz wielu innych ciekawych instrumentów.
  "Wrocław" to album dla słuchaczy, którzy lubią gitarowe granie rodem z Wysp Brytyjskich, cenią teksty niepozbawione treści, dla których muzyka to także nośnik... poczucia humoru!


  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana. • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu jedna
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

36,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty