2LP DANIEL DRUMZ Untold Stories

2LP DANIEL DRUMZ Untold Stories nr katalogowy: UKM 036
 • Wydawca: U Know Me Records UKM 036
  Rok wydania: 2015
  Limited edition of 500 copies!

  DANIEL DRUMZ
  Untold Stories

  A1. Met Her At The Railway Station
  A2. First Impression
  B1. Floaters
  B2. It's Been A Long Way
  C1. H.R.E.A.M. (Hype Rules Everything Around Me)
  C2. Untold Stories
  D1. Misunderstanding
  D2. Podgórze
  D3. No Sleep Till Kraków

  Piętnaście lat na scenie, niezliczona ilość imprez i koncertów w setkach klubów, gigantyczna kolekcja winyli, mnóstwo gościnnych udziałów na przeróżnych płytach, kilka kultowych mixtape’ów, dwie własne EP-ki – to całkiem ciekawy dorobek dla artysty, który wydaje debiutancki album.

  Daniel Drumz, bo o nim mowa, przebył w tym czasie długą muzyczną podróż, przez cały czas starając się unikać szufladkowania i odcinania kuponów, a przy okazji odrabiając swoje lekcje z zakresu muzyki, którą produkował i grał – Hip Hop, Jazz, Disco, UK Garage, Broken Beat, House czy Techno – czego echo słychać na albumie “Untold Stories” [UKM 036].

  Podwójny winyl, z pracą Nawera na froncie okładki złożonej przez Animisiewasza Startt, to adekwatne ukoronowanie dotychczasowej kariery muzycznej Daniela. Wiele inspiracji, olbrzymie doświadczenie, a przede wszystkim wyjątkowe obycie na klubowej scenie muzycznej zaowocowało bardzo dojrzałym materiałem, który powinien zainteresować zarówno klubowiczów, jak i słuchaczy poszukujących niebanalnych brzmień.

  “To była długa droga. Sporo rzeczy zostało w międzyczasie pominiętych lub niedopowiedzianych, a tym albumem niektóre z tych historii staram się opowiedzieć z mojej perspektywy.”

  Jak na pełnoprawny debiut przystało – na płycie nie ma gości. Usłyszeć za to można wiele analogowych syntezatorów i winylowych sampli. Wyjątkowe i ciepłe brzmienie albumu pomógł uzyskać Mikołaj “Noon” Bugajak, który odpowiada za w pełni analogowy mastering materiału. Same winyle wytłoczone zostały do odsłuchu w prędkości 45 RPM co ma ogromne znaczenie dla jakości dźwięku.

  Jak zwykle limitowany nakład, z wielką dbałością o graficzną stronę projektu. To już dwudziesty szósty winyl w dorobku U Know Me Records – rodzimej wytwórni, która stawia na elektronikę w analogowym wydaniu.


  Recenzja pana Chacińskiego:
  DANIEL DRUMZ, który wydał właśnie pierwszy album długogrający album “Untold Stories” . Co musiałem zresztą trzy razy sprawdzić, bo artysta na polskiej scenie tanecznej jest, wydawało mi się, długie lata. W praktyce instrumentalna płyta jest jednak debiutem, choć sprytnie rozłożonym na dwa winylowe krążki po 45 rpm każdy. Czyli dwie EP-ki na pokładzie. Może i tak należy na to patrzeć, bo w muzyce DD liczy się nie tyle zdumiewająca konstrukcja całości, co każdy moment z osobna. Płyta jest bowiem świadectwem z czerwonym paskiem perfekcjonizmu. Genialnie dopracowana pod względem brzmieniowym, liźnięta analogowym masteringiem Mikołaja Bugajaka i dobrze wytłoczona, co przy tej prędkości zrobi wrażenie nawet na tych, którzy na co dzień kupują elektroniczne winyle made in UK w Juno albo w Bleepie. W wersji cyfrowej jeszcze w lutym, na krążku już dziś, a to i kolejność godna odnotowania, i jeszcze pozwala rzeczywiście zwrócić uwagę na szczegóły, w których tkwi tu diabelnie dużo dobrej roboty.

  Płyta winylowa oryginalna, nowa, zafoliowana.

 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu dwie
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

85,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty