CD MOLESTA Skandal / Reedycja 2020

CD MOLESTA Skandal / Reedycja 2020 nr katalogowy: 9514542
 • Wydawca: Warner Music 9514542
  Rok wydania: 1998/ 2020

  MOLESTA Skandal  

  1. Intro
  2. Klima
  3. Kontroluj się
  4. Armagedon
  5. 28.09.97
  6. Wole się nastukać
  7. Wiedziałem, że tak będzie
  8. Xeroboj
  9. Szacunek
  10. Sie żyje
  11. P.K.U. (Patrz komu ufasz)
  12. Upadek
  13. Jeszcze jedno
  14. Osiedlowe akcje
  15. Sztuki
  16. Wiedziałem, że tak będzie (Club Mix)
  17. Outro

  Reedycja albumu "Skandal" w odświeżonej szacie graficznej nawiązującej do plakatu filmu "Skandal. Ewenement Molesty", który zobaczyć można w kinach od 2 października 2020 roku.

  Molesta to prekursorzy tzw. "rapu ulicznego". Grupa powstała w 1995 roku z inicjatywy raperów Piotra Więcławskiego (Vienio) i Pawła Włodkowskiego (Włodi). Ich debiut fonograficzny odbył się w 1997 roku - po raz pierwszy można było ich usłyszeć na składance "Smak B.E.A.T. Records" w hardcorowym kawałku Osiedlowe Akcje. Na tejże płycie znajduje się także solowa produkcja Włodka - Nie dla sławy.

  Płyta ta uważana jest przez wielu za pierwszą polską produkcje hardcorową-uliczną. I rzeczywiście to oni byli tymi, którzy rozpoczęli ten kierunek w polskim hip hopie. Wiele fragmentów tekstów i fragmentów utworów na stałe wpisało się w polską kulturę hip hop (każdy fan hip hopu zna takie utwory jak „Sie żyje”, „Xeroboj”, „Wiedziałem, że tak będzie”). Już na tej pierwszej produkcji można zauważyć specyficzny styl Molesta. Oszczędne podkłady (wtedy jeszcze robione przez współpracującego z Włodkiem i Vieniem - DJ 600 V.O.L.T.'a) doskonale współbrzmią z ostrymi tekstami chłopaków. A w tekstach przewijają się przede wszystkim fragmenty ich codziennego życia - osiedlowe problemy, imprezy, kumple, ale także tematy poważniejsze - zaufanie do przyjaciół, oryginalność, narkotyki.

  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana, jewel case.
 • Liczba płyt w wydaniu jedna
  Stan Nowy
  Opakowanie w folii
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

43,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty