2CD SBB Live in Neckargemund1978. From a Town Called N.

2CD SBB Live in Neckargemund1978. From a Town Called N. nr katalogowy: 670 4881
 •  

  Wydawca:  Universal Music 670 4881
  Rok wydania: 2017

   

   

                         SBB

                Live in Neckargemund 1978.

   
  CD 1:
  1. Walkin’ Around The Stormy Bay (Skrzek)
  2. Going Away: 2. Freedom With Us (Skrzek, Milik)
  3. 3rd Reanimation (Skrzek)
  4. Going Away (Skrzek, Brodowski)
  5. (Żywiec) Mountain Melody (Skrzek)
  6. Szczęśliwi z miasta N. (Skrzek)
  7. Follow My Dream: 7. Wake Up-Światłowód (Skrzek)
  8. W kołysce dłoni Twych (Ojcu) (Skrzek, Matej, Brodowski)
  9. Growin’ (Skrzek)
  10. Follow My Dream (Skrzek, Brodowski)
  CD 2:
  1. Ze słowem biegnę do Ciebie – intro (Skrzek)
  2. Wołanie o brzęk szkła (Born To Die) (Skrzek)
  3. Odejście (Finał) (Skrzek)
  4. Drums (Piotrowski)
  5. Wiosenne chimery (II) (Skrzek)
  6. Shake Baby (Skrzek)
  7. Freedom With Us (Skrzek)

   


  Józef Skrzek – śpiew, instrumenty klawiszowe.
  Apostolis Anthimos – gitara basowa.
  Jerzy Piotrowski – bębny.


  Drugi z albumów z archiwalnej "kolorowej serii" przyniósł zapis występu w centrum rehabilitacyjnym dla osób niepełnosprawnych ruchowo w Neckargemund w północnej Badenii-Wirtembergii 23 lutego 1978.

  Wśród koncertowych archiwów SBB jest to trzeci – po Sopocie i Roskilde – zapis występu zespołu zarejestrowany w roku 1978. I zarazem, w momencie wydania płyty, był najobszerniejszym dokumentem ciekawego okresu w historii SBB – okresu pomiędzy "Follow My Dream" a "Welcome". Tą drugą płytę reprezentuje wczesna wersja zespołowego evergreenu "Walkin’ Around The Stormy Bay" – utwór ten (tradycyjnie z Lakisem na drugiej perkusji) ma w pierwszej części uboższą brzmieniowo formę, partie syntezatora są prostsze i mniej finezyjne niż w późniejszych wykonaniach i w wersji studyjnej; otrzymaliśmy w ten sposób ciekawy szkic, surową wersję wstępną klasycznej już kompozycji. Przez kilka miesięcy, jakie minęły od premiery "Follow My Dream", obie zawarte na tej płycie suity (wykonane w Neckargemund w całości!) uległy pewnym aranżacyjnym zmianom, co zapowiada już "Reanimation": między innymi pojawia się tu bardzo fajna solówka gitary na tle repetycyjnego, monotonnego pulsu syntezatora. Zresztą, Lakis bardzo chętnie wysuwa się z gitarowymi, ekspresyjnymi solówkami na pierwszy plan, choćby w wieńczącym suitę "Follow My Dream" fragmencie tytułowym, zagranym mocniej, bardziej dynamicznie, a przy tym swobodniej niż na płycie studyjnej.

  Pomiędzy obie czteroczęściowe suity zespół wcisnął zaś utwór niezwykły. Bardzo nastrojowy, subtelny duet gitarowo-fortepianowy zatytułowano "Szczęśliwi z miasta N." – właśnie na cześć widzów owego koncertu, którzy – mimo przykuwającego do wózków kalectwa – zaimponowali Skrzekowi niezwykłą pogodą ducha.

  W drugiej części koncertu mamy zaś dość swobodną strukturę i płynne, spontaniczne przechodzenie z tematu na temat, jakie znamy z płyt koncertowych z Budapesztu czy Getyngi: najpierw luźno, fantazyjnie panowie rozgrywają sobie wstęp do suity "Ze słowem biegnę do Ciebie", potem fragment "Odejścia" który znamy pod tytułem "Born To Die", finał "Odejścia" przechodzący w perkusyjną solówkę Piotrowskiego, potem druga część "Wiosennych chimer" – a skoro tak, to na finał zasadniczej części koncertu mamy repryzę finałowego tematu "Walkin’ Around The Stormy Bay", porywająco spinającą całość efektowną klamrą. Potem jeszcze na bis "Shake Baby" i już na sam koniec króciutka repryza "Freedom With Us".

  Bardzo ciekawy i obszerny dokument koncertowy. Choć jakość dźwięku jest dość surowa, nieco bootlegowa – zapis koncertu z Neckargemund to dla fana SBB wydawnictwo bardzo cenne. Jak zresztą (prawie) każda płyta z "kolorowej serii".

   

   

   


  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana.

 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu dwie
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

45,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

kg.

Dostępność: 1 kg.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty