CD Polska Nostalgia 65+ Audycja 5 NURT DZIKUSY

CD Polska Nostalgia 65+ Audycja 5 NURT DZIKUSY nr katalogowy: PRCD 1919
 • Wydawca: Polskie Radio PRCD 1919
  Rok wydania: 2015
  Total time: 62:30
   


           Polska Nostalgia 65+ 
               Audycja 5

  1. Stale to samo – DZIKUSY        
  2. Czasem kochać chcesz – SKALDOWIE        
  3. 26. marzenie – SKALDOWIE        
  4. Allilah - NIEMEN I AKWARELE        
  5. Krzyczę przez sen - STAN BORYS
  6. Oczy ci zasłonie - MACIEJ KOSSOWSKI        
  7. Gdybyś kochał, hej - BREAKOUT
  8. Człowiek - ROMUALD I ROMAN        
  9. Trzecia część nocy - NIEBIESKO-CZARNI        
  10. Korowód - ANAWA I MAREK GRECHUTA        
  11. Świat jaki jest – TEST        
  12. Asfaltowe łąki – GRZEGORZ SZCZEPANIAK i ABC        
  13. Kto ma dziś czas – NURT        
  14. Sen o dolinie - BUDKA SUFLERA        
  15. Milcz – OSSIAN
   

  To już piąta płyta POLSKIEJ NOSTALGII, a pierwsza pokazująca czysto męskie, gitarowe granie z okolic polskiego rocka, bluesa i psychodeli przełomu lat 60 i 70-tych. Nie ma tu już big beatu, jest za to wszechobecny zapach i nerw rock ‘n’ rolla. Jest przesłanie, jest wysłana w świat dorosłych wiadomość, że się nie zgadzamy. Nie zgadzamy się i z filozofią powojennej stabilizacji rodziców, i z muzyką czerpiącą z klasycznej formy piosenki. Chcemy mieć swój świat, swoje wartości i swoją muzykę. Ówcześni buntownicy, dwudziestolatkowie z końca lat 60-tych mają dzisiaj 65+ i dla nich jest ta nostalgiczna audycja z archiwum Polskiego Radia. Będą mogli sami przekonać się co zostało z ideałów nastolatka wykrzykiwanych przy akompaniamencie gitar. Są na tej płycie Skaldowie i Czesław Niemen,  Breakout i Marek Grechuta, grupa ABC i Budka Suflera w swoim nieśmiertelnym debiucie z 1974 roku. Są też nagrania absolutnie zapomniane jak „Milcz” zespołu Ossian, „Świat jaki jest” grupy Test czy znakomita kompozycja Macieja Kossowskiego „Oczy ci zasłonię”. Ponieważ rock ‘n’ roll nigdy nie umarł i nadal widywany jest na ulicach, pewien jestem, że każdy szanujący się Ojciec rodziny będzie chciał tę płytę mieć by móc głośno wykrzyczeć – wiem, wiem, to tylko rock ‘n’ roll, ale ja go lubię!


  „Polska nostalgia” to seria wydawnicza, która odwołuje się do sentymentu dorosłej już publiczności. Do publiczności, która w starych piosenkach ceni coś więcej niż tylko wspomnienie ich chwilowej popularności. Naszym zamysłem nie jest powtarzanie kolejny raz listy największych przebojów. Są tu oczywiście i wielkie przeboje, ale nie dlatego, że kiedyś były wielkie tylko dlatego, że przetrwały próbę czasu, nie zestarzały się i słuchanie ich, wspominanie jest dziś formą estetycznej przyjemności. Będą też piosenki, które nigdy nawet nie otarły się o listy przebojów w swojej epoce, a dzisiaj cieszą nas swoją naturalnością melodii lub poetyckim tekstem. Każda z tych piosenek opowiada historię, każda ma taneczną melodię i aranżacyjne ponadczasowe smaczki.

  Adresatem serii jest osoba, która z naszą propozycją wydawniczą będzie związana sentymentem swej młodości, wspomnieniami, którym czas nadał tylko i wyłącznie szlachetności. Ale również młodsi, którzy słuchając zremasterowanych piosenek swoich rodziców odkryją ich urok, romantyzm i dźwięk przystający do ich współczesnych wymagań.

  Całość wydana jest w pionierski sposób. „Polska nostalgia” to pierwsze w Polsce takie wydawnictwo, które próbuje opowiedzieć o tamtych czasach nie tylko poprzez muzykę. Na 72 stronach, w dołączonej książeczce, młodsi dowiedzą się prawie wszystkiego o epoce i piosenkach ich rodziców. Jak powstawały, kto je napisał i jaki był status ówczesnych gwiazd estrady. Starsi przypomną sobie, że kiedyś tak było. Dla wszystkich będą to miłe chwile, gdyż wszystkie nagrania zostały cyfrowo zrekonstruowane i brzmią doskonale.

  „Polska nostalgia” to cykl 14 płyt zawsze z dobrymi piosenkami adresowanymi w kolejnych odcinkach - audycjach do publiczności w różnym wieku, dlatego będziemy posługiwać się powszechnie już znanym znakiem 50+ 60+ czy 70+ precyzującym dorosłość naszego słuchacza. „Polska nostalgia” to wydawnictwo, które towarzyszyć będzie nam przez cały 2015 rok i jeszcze dłużej, aż do kwietnia 2016/ uświetniając obchody 90-lecia Polskiego Radia. Dlatego też na płytach „Polskiej nostalgii” słuchać będziemy tylko i wyłącznie nagrań dokonanych w Polskim Radiu i dla Polskiego Radia. Czasem są to wyjątkowe wersje znacznie różniące się od tych na płytach.

  Polska Nostalgia - jubileuszowa kolekcja płyt z okazji 90-lecia Polskiego Radia.

  Historia polskiej piosenki, utrwalona w studiach i na taśmach Polskiego Radia. Piosenki które wytrzymały próbę czasu.


   

  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana, digipack.
 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu jedna
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

33,00  PLN
25,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

szt.

Dostępność: 1 szt.

Waga: 0 kg

Czas realizacji: w ciągłej sprzedaży

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty