CD SMUGGLERS Nagroda publiczności / Szanty

CD SMUGGLERS Nagroda publiczności / Szanty nr katalogowy: MLCD 019 • Wydawca : Medialogic MLCD 019
   
   
                      SMUGGLERS
               Nagroda publiczności


  1. Hieland Laddie
  2. Piosenka trampowa
  3. Poor Old Horse
  4. Our Own Noise Club
  5. Ballada A.
  6. Mock Morris'92
  7. Powroty II
  8. Matthew Anderson
  9. Pieśń Powrotów
  Bonus:
  10. Instrumental


  Opis folkowa.art.pl:

  ta stara już kaseta powinna znaleźć się w posiadaniu każdego szanującego się fana muzyki folkowej. Miała ona kilka wydań (każde z inną okładką) i być może da się ją jeszcze gdzieś znaleźć. Ta płytą Smugglersi pokazali że u nas też można. To pierwszy w polsce poważny folkrockowy materiał w stylu wyspiarskim. Zapomnijcie o pseudofolkowych próbkach z lat 60-tych i 70-tych, to właśnie Smugglersów powinno się nazwać pierwszym polskim zespołem folkrockowym.
  Niewątpliwie czuć w tych nagraniach piętno angielskiego Fairport Convention i spokrewnionej z tym zespołem kapeli Albion Band. Z resztą muzycy przyznają siędo tego otwarcie. Poza jednak kawałkami brytyjskimi (tradycyjnym "Poor Old Horse", "Our Own Noise Club" - Martina Allcock'a z Fairport, "Mock Morris'92" - Ricka Sandersa - też z Fairport) mamy tu odrobinę klimatów okołoceltyckich (szkockie "Hieland Laddie", oraz prawdopodobnie irlandzkie "Matthew Anderson"), piękną "Pieśń Powrotów" Iana Woodsa w przekładzie Marka Siurawskiego, oraz najważniejsze, czyli polskie utwory.
  Na pierwszy ogień Smugglersi wzięli "Piosenkę trampową", stary utwór którego szukać można w najstarszych śpiewnikach morskich. Dodano do niego instrumentalną miniaturkę "Sztorm" autorstwa Józka Kanieckiego - skrzypka zespołu. Dzięki temu kawałek zabrzmiał bardziej... w stylu Fairport Convention. Druga przeróbka żeglarskiego klasyka, to nieco zapomniana, a odkurzona przez Smugglersów "Ballada A". Oba utwory bardzo udane. Ostatnią piosenką z tej listy są "Powroty II" autorstwa Krzysztofa Jurkiewicza. Jak sam mówi jest to podobna sytuacja jak w jego starszej piosence "Powroty" (nagranej z zespołem Słodki Całus od Buby"), tyle że widziana jakby od "drugiej strony". Dlatego też do zaśpiewania tej piosenki zaproszono obdażoną pięknym głosem Iwonę Kowalik (jeśli się nie mylę śpiewającą wówczas w zeglarskim girlsbandzie Stanpo).
  Ciekawa sprawa wiąże się z piosenką "Matthew Anderson", którą chłopaki pożyczyli z zespołu Packet (zarejestrowana na jedynej kasecie kapeli - "Fregata z Packet Line"). Na okładce jak byk pisze że to na motywach piosenki "Missionary's Child" grupy Irish Rovers. Jestem niemal pewien że IR nie nagrali kawałka pod takim tytułem. Jak na razie pozostaje to dla mnie tajemnicą.

  Jak już wspomniałem pozycja z kategorii "Musisz Mieć".
               


  Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana.
 • Stan nowa, w folii
  Liczba płyt w wydaniu jedna
 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

16,00  PLN
cena z 23% VAT
Cena nie zawiera kosztów dostawy

Chwilowy brak towaru

Dostępność: 0 szt.

Waga: 0 kg

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty